Yaşam Tarzı İnternet 23 OCAK 2012 / 18:30

SoundCloud fırtınası esiyor

2008 yılında yayın hayatına başlayan SoundCloud, gelişimine bu yıl da devam ediyor. 2011 Haziran’ında 5 milyon kullanıcıya ulaşan Berlin merkezli platform, 7 ay içinde kullanıcı sayısını hızla arttırarak 10 milyona kullanıcı sayısına erişti. DLD Konferansı'nda konuşan şirket kurucularından ve aynı zamanda CEO’su olan Alexander Ljung bu yükselişi mobil cihaz uygulamalarına borçlu olduklarını belirtti.(5 milyon indirme sayısı)

Ljung, şirketin 2012 yılı için üçüncü parti entegrasyon sayısını arttırmaya odaklandığını bunun yanı sıra mobil cihaz uygulamalarını geliştirmeye yöneleceklerini belirtti. Buradan yola çıkarak, kullanıcı sayısını aynı hızla arttırmaya devam edeceklerine inandığını belirtti.

10 milyon hedefine ulaşan SoundCloud, Storyteller adında yeni bir web uygulamasını da hayata geçirdi. Storyteller “Hack Day” projesi olarak hayata geçerken, yakın zamanda SoundCloudLabs vitrininde deneysel kullanıma açık olarak yayınlandı.

SoundCloud kurucuları Ljung ve Eric Wahlforss, SoundCloud tarihçesi hakkındaki Storyteller tanıtımına sitelerinde yer verdiler.

Detaylara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://storywheel.cc/alex-eric/soundcloud-story
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun