Yaşam Tarzı İnternet 23 OCAK 2012 / 18:30

SoundCloud fırtınası esiyor

2008 yılında yayın hayatına başlayan SoundCloud, gelişimine bu yıl da devam ediyor. 2011 Haziran’ında 5 milyon kullanıcıya ulaşan Berlin merkezli platform, 7 ay içinde kullanıcı sayısını hızla arttırarak 10 milyona kullanıcı sayısına erişti. DLD Konferansı'nda konuşan şirket kurucularından ve aynı zamanda CEO’su olan Alexander Ljung bu yükselişi mobil cihaz uygulamalarına borçlu olduklarını belirtti.(5 milyon indirme sayısı)

Ljung, şirketin 2012 yılı için üçüncü parti entegrasyon sayısını arttırmaya odaklandığını bunun yanı sıra mobil cihaz uygulamalarını geliştirmeye yöneleceklerini belirtti. Buradan yola çıkarak, kullanıcı sayısını aynı hızla arttırmaya devam edeceklerine inandığını belirtti.

10 milyon hedefine ulaşan SoundCloud, Storyteller adında yeni bir web uygulamasını da hayata geçirdi. Storyteller “Hack Day” projesi olarak hayata geçerken, yakın zamanda SoundCloudLabs vitrininde deneysel kullanıma açık olarak yayınlandı.

SoundCloud kurucuları Ljung ve Eric Wahlforss, SoundCloud tarihçesi hakkındaki Storyteller tanıtımına sitelerinde yer verdiler.

Detaylara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://storywheel.cc/alex-eric/soundcloud-story