Yaşam Tarzı İnternet 03 OCAK 2012 / 10:30

SoundCloud 50 milyon dolar yatırım aldı

Bulut tabanlı müzik platformu yatırım aldı

Bulut tabanlı sosyal müzik platformu Kleiner Perkins’ten yatırımı kaptı. Yeni bir YouTube olma yolunda ilerliyor.Bulut tabanlı şirketlerin önünde berrak bir gelecek bulunuyor. Zira bunu son zamanlarda yapılan yatırımda gözlemlemek oldukça kolay. Kleiner Perkins de bu doğrultuda bir yatırıma gitti.

Bulut tabanlı sosyal müzik platformuna yapılan yatırımın miktarı açıklanmasa da, TechCrunch mikatırın 50 milyon dolar civarında olduğu tahmininde bulundu.

Almanya’da kurulan SoundCloud son bir yılda oldukça iyi yatırım aldı ve dikkat çekmeye devam ediyor. Eğer bu hızla devam ederse şirketin yakın zamanda -müzik alanında yoğunlaşmış- yeni bir Youtube olması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun