Yaşam Tarzı İnternet 09 NİSAN 2013 / 08:02

Sosyal medyadaki TC eylemini İnci mi başlattı?

Resmi kurumların başında yer alan T.C. kısaltmasının kaldırılacağı söylentileri üzerine sosyal medya hesaplarının başına TC getirilerek gerçekleştirilen eylemlerin "İnci Sözlük" yazarlarının bir oyunu olduğu iddia edildi.Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı'nın tabelalardaki T.C.'yi kaldıracağı yönündeki söylentiler Facebook ve Twitter kullanıcılarını harekete geçirdi. Bu iddia üzerine örgütlenen kullanıcılar isimlerinin başına T.C. ibaresi koymaya başladı.

Türkiye'den milyonlarca kullanıcısı olan paylaşım sitelerinde T.C. başlangıçlı kullanıcı isimleri kısa sürede tavan yaptı. Ancak işin gerçek yüzü bir süre sonra ortaya çıktı. İnci Sözlük isimli internet sitesinin ana sayfasında yer alan bir yazının bir süre sonra gerçekmiş gibi sosyal medya kullanıcıları arasında dolaştığı belirlendi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun