Yaşam Tarzı İnternet 16 TEMMUZ 2012 / 11:23

Sosyal medyada görüşme tek ekranda toplanıyor

Polycom ve HP yaptıkları işbirliğiyle Facebook, Skype ve gTalk gibi farklı popüler sosyal platformlardaki kullanıcıları tek bir platformda buluşturacak ‘Sosyal Medyada Grup Olarak Görüntülü Konuşma’ uygulamasını hayata geçiriyor.Polycom’un HD video yazılımı ile desteklediği HP’nin yüksek çözünürlüklü webcam'leri, sosyal platform kullanıcılarının bu sitelerdeki kişi listelerine erişebilecekleri, kullandıkları uygulamalara ve nerede olduklarına bakmadan HD görüntülü sohbet gerçekleştirmelerini sağlayacak.

Uygulama, Facebook, Skype ve gTalk’taki kişi listelerini birleştirdiği için kullanıcılar, çevrimiçi kişileri HD görüntülü konuşmaya davet edebiliyor. Görüntülü konuşma davetini tercih etmiş oldukları platformun arayüzü üzerinden alan katılımcılar, tarayıcıları üzerinden tek bir tıklama ile hiçbir şey yüklemelerine gerek kalmadan davete katılabiliyor. Uygulamanın ücretsiz sürümü, üç katılımcıya kadar HD görüntülü konuşmayı, ekran ve dosya paylaşımını destekliyor.

Sosyal medya ve iletişim tek platformda buluşuyor

Konuyla ilgili konuşan Polycom Ürün ve Servis Başkanı Sudhakar Ramakrishna, Y jenerasyonunun iletişim aracı olarak artık sosyal medyayı tercih ettiğini ifade etti. Bu doğrultuda HP ile yaptıkları işbirliğinin çok önemli olduğunu söyleyen Ramakrishna, arklı sosyal medya platformlarındaki kullanıcıları tek bir platformda buluşturarak, medya ile uygulamalar arasında bir köprü oluşturmak istediklerini belirtti. Ramakrishna, uygulamanın sosyal medya ve iletişim adına çok önemli olduğunu vurguladı.

Uygulama sayesinde kullanıcıların popüler sosyal platformlarda aynı anda iletişime geçebileceğini söyleyen HP PC Ekranları ve Aksesuarları Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jun Kim, Polycom HD video yazılımı ile HP kameraların birleşimi, katılımcıların bulunduğu platforma bakmaksızın, bir araya gelmelerini sağladığını ifade etti.

PC ve Mac işletim sistemleriyle uyumlu olarak çalışan bilen uygulama, HP webcam HD 3310 ve HD 4310 ile ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun