Yaşam Tarzı İnternet 22 TEMMUZ 2013 / 16:13

Sosyal medya bizi yalnızlaştırıyor mu?

Shimi Cohen imzalı kısa animasyon film Yalnızlığın İnovasyonu (The Innovation of Loneliness), sosyal medyanın sosyal hayatımız üzerindeki etkilerine ayna tutuyor.Sosyal medya, günlük hayatımızı, dolayısıyla işimizi, ilişkilerimizi ve iletişim şeklimizi değiştiriyor. Peki bu değişimin olumlu ve olumsuz yanları neler? Sosyal medya ile daha yalnız insanlar haline mi geliyoruz?

Animasyon film Yalnızlığın İnovasyonu (The Innovation of Loneliness) bu soruları yanıtlıyor. Shimi Cohen ve Shenkar Mühendislik ve Tasarım Okulu tarafından Sherry Turkle’ın “Alone Together” isimli kitabından esinlenerek gerçekleştirilen animasyon film, sosyal medyanın sosyal hayat üzerindeki etkilerini gözler önüne seriyor.

[vimeo]http://vimeo.com/70534716[/vimeo]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun