Yaşam Tarzı İnternet 01 NİSAN 2010 / 06:24

Software AG Türkiye'yi sevdi

Türkiye'yi ziyaret eden Software AG CEO'su Karl-Heinz Streibich olumlu mesajlar vererek gitti.

Türkiye'yi ziyaret eden Software AG CEO'su Karl-Heinz Streibich olumlu mesajlar vererek gitti.


Software AG CEO'su Karl-Heinz Streibich, 29 Mart Pazartesi günü Çırağan Palace Kempinski Oteli'nde düzenlenen özel bir basın toplantısında, şirketin kurumsal altyapı yazılımı pazarına yönelik vizyonunu, Türkiye yazılım sektörü hakkındaki görüşlerini, Software AG'nin finansal sonuç ve hedeflerini aktardı.

Streibich, sektörle ilgili olarak şunları söyledi: "Yazılım sektörünün sürdürülebilir ekonomik gelişme ve yaşam standartları açısından önemi gelecek yıllarda daha da artacak. Tüm sektörlerde ekonomik etkinliğin sağlanmasında ve çevreci yaklaşımın desteklenmesinde yazılıma dayalı akıllı iş süreçlerinin önemli rol olacak. Biz de bu pazarın en büyük oyuncusu olmayı hedefliyoruz."

Streibich, Türkiye pazarı hakkındaki görüşlerini de şöyle dile getirdi: "Software AG Türkiye, 2009 yılında sağladığı yüzde 65'lik büyümeyle önemli bir başarıya imza attı. Türkiye, büyüme potansiyeli açısından Software AG'nin faaliyet gösterdiği 70 ülke arasında İsrail, ABD, Japonya ve Rusya ile birlikte en hızlı büyüyen ülkeler arasında göze çarpıyor."

Küresel ekonomik krizin aşılmasında Software AG'nin sunduğu çözümlerin önemli rolü olduğunu belirten Streibich, "Kurumlar, kriz dönemlerini aşabilmek için iş süreçlerini geliştirmeye ve etkili kılmaya ihtiyaç duyuyor. Software AG çözümleri de finans sektöründe şeffaflığı artırarak istikrarlı bir sistem oluşturulmasını sağladı ve krizin bu sektörde en az hasarla atlatılmasına yardımcı oldu" dedi.

Türkiye'nin durumu parlak

Software AG, Türkiye'de de kayda değer bir gelir artışı ederek 2009 mali yılında toplam gelirlerini yüzde 65 oranında artırdı. 2008 yılına kıyasla ETS işkolunun gelir artışı yüzde 47, webMethods işkolunun gelir artışı ise yüzde 173 olarak kaydedildi.

Software AG Türkiye Genel Müdürü Yüce Erim, "Kriz ve ekonomik daralma dönemlerinde kurumların kendilerini kriz sonrasına hazırladıkları projeler için uygun bir ürün setine sahip olmanın avantajını kullanıyoruz. İş süreçlerini geliştirmek ve bu suretle ticari rekabet avantajı yakalamak isteyen kurumlar için gerekli olan webMethods BPM ürün ailesi, yakaladığı büyüme oranıyla bizleri gelecek için ümitlendiriyor" dedi.

Erim, Software AG'nin kurumsal sosyal sorumluluk anlayışıyla da rakiplerinden ayrıldığını söyleyerek şöyle devam etti: "Software AG'nin yüzde 30'u bir vakfa ait olduğundan, kazanılan her 1 avronun yüzde 30'unun yaşlılara bakım, çocuk ve gençlere eğitim desteği, çevreye ve engelli kişilere destek gibi sosyal bir projede değerlendirildiğini bilmek, Software AG çalışanlarında ayrı bir tatmin duygusu yaratıyor."

IDS Scheer birleşmesiyle süreç mükemmelliği sağlanacak

Software AG, şu anda IDS Scheer hisselerinin yüzde 90'ından fazlasını elinde bulunduruyor. Bu sayede Software AG, maliyet sinerjisi elde etmeyi bekliyor.

Streibich, konu hakkındaki görüşlerini şöyle dile getirdi: "Her geçen gün zorlaşan bir pazarda verimliliğimizi artırırken, aynı zamanda kârlılığımızı da koruyor ve geliştiriyoruz. Son dönemde gerçekleştirdiğimiz büyük ve stratejik müşteri anlaşmaları dikkatli bir iyimserlik içinde olmamızı sağlıyor. IDS Scheer satın almasıyla oluşan çapraz satış fırsatları buna örnek. Software AG, IDS Scheer satın almasıyla, kurumların süreç mükemmelliğine ulaşmasını sağlayan adımlar olan strateji belirleme, tasarım, uygulama, yürütme, izleme ve kontrol etme üzerine çözümler sunmanın yanı sıra, SAP danışmanlığı da verebilecek."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun