Yaşam Tarzı İnternet 05 KASIM 2012 / 11:31

Snapseed ve Instagram'a rakip geliyor

Snapseed ve Instagram'a rakip geliyor

Google ve Facebook arasındaki mobil fotoğraf uygulaması rekabetine Twitter da ekleniyor. Kendi fotoğraf filtreleme uygulamasını hazırlayan mikroblog sitesi, Snapseed ve Instagram’ın hegemonyasına son vermeyi amaçlıyor. Mobil uygulamalarında güncellemeye giden Twitter, bu uygulamalar arasına kendi fotoğraf filtreleme uygulamasını da eklemeye hazırlanıyor. New York Times’ın haberine göre Twitter kullanıcıları bundan sonra fotoğraf yüklerken bir filtre sistemi ile karşılaşacak ve fotoğraflarına bu filtreleri uygulayabilecek.

Instagram’ın 1 milyar dolar karşılığında Facebook tarafından satın alınmasının ardından, bu tarz bir uygulamaya sahip olmayı düşünen Twitter Kurucuları Jack Dorsey ve Dick Costolo, bu tarz bir uygulamayı satın almanın oldukça maliyetli olacağını düşünerek vazgeçmişlerdi. Bunun üzerine kendi uygulamalarını geliştirmeyi planlayan kurucular, bu sayede Snapseed ve özellikle Instagram’a ciddi bir rakip yaratmayı amaçlıyorlar.

Twitter tarafından net bir açıklama yapılmasa da, ateş olmayan duman çıkmayacağı da aşikâr. Sosyal ağlar üzerindeki fotoğraf uygulamalarının ne denli önem taşıdığını düşünürsek, bu alana yeni bir oyuncunun gelmesi, hem uygulamalarının kalitesini hem de kullanıcı memnuniyetini arttıracağa benziyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun