Yaşam Tarzı İnternet 15 HAZİRAN 2012 / 14:21

Skype'tan ücretsiz konuşmalara reklam uygulaması geldi

Geçtiğimiz yıl Microsoft tarafından 8,5 milyar dolara satın alınan Skype, gelişimine yavaş da olsa devam ediyor. Satın alma işleminden bu yana gerek ürün geliştirme gerek de pazarlama alanında gelişmesini sürdürüyor. Bu doğrultuda yeni reklam modelini duyuran şirket, bundan böyle ücretsiz olarak gerçekleşecek görüşmelerde reklam uygulamasına geçeceğini duyurdu.

Conversation Ads adındaki uygulama, Skype üzerinden gerçekleşecek olan sesli görüşmelerde gerçerli olacak. Konuyu açarsak, Skype üzerinden biri sesli olarak arandığında, açılan pencere üzerinde değişken reklamlar gösteriliyor. Microsoft tarafından yapılan açıklamada, reklamların sadece ücretsiz olarak gerçekleştirilecek “Skype’tan Skype’a” yapılacak görüşmelerde geçerli olacağını ifade etti. Mac ve mobil işletim sistemlerinde geçerli olmayan uygulama, sadece Windows işletim sistemi üzerinde kullanıcılarında görünecek.

Skype’tan tüm sistemlere yönelik güncelleme

Skype, yeni getirdiği reklam uygulamasının ardından yeni bir güncelleme yayınladı. Tüm sistemlere yönelik güncelleme, yeni tasarım ve daha verimli görüşme kalitesini kullanıcılarına sunmayı vadediyor.

Özellikle Windows ve Mac için daha kaliteki arayüzler getirilirken, Linux için yayınlanan güncellemede daha önce bulunan birçok hatanın düzeltildiği ve görüntü kalitesinin arttırıldı ifade edildi.