Yaşam Tarzı İnternet 10 TEMMUZ 2014 / 14:18

Sizce Facebook olmadan hayat nasıl olurdu?

Gelişen teknolojiyle birlikte çoğumuz internetin birer bağımlısı haline geldik. Artık cep telefonumuzu, tabletimizi yanımızdan ayıramıyoruz. Zamanımızın büyük bir bölümünü ise sosyal ağlarda geçiriyoruz. 10 dakikada bir Facebook’u açıp bakmadan duramıyoruz. Peki ya 99 gün boyunca Facebook’unuz olmasa ne yapardınız?Hollandalı bir ajans olan Just, kar amacı gütmeden “99 Günlük Özgürlük” adlı bir girişim başlattı. Buna göre, sizden üç aydan fazla bir süre sosyal ağlardan kaçınmanızı ve bunun sonucu olarak daha mutlu olup olmadığınızı görmek için mutluluk anketlerine katılmanızı istiyor.

Facebook’un 1.2 milyar kullanıcısının bir günde ortalama 17 dakikasını sitede harcadığı göz önüne alındığında, Just bu ankete katılanların üç ayda 28 saat tasarruf edeceklerini söylüyor. Just, katılımcılardan Facebook’un yerini doldurması için bu süre boyunca yeni bir şeyler öğrenmelerini ya da Facebook’suz zamanlarında neler yaptıklarını grup mesaj panosunda yazmalarını istiyor.

Bu deneyimi siz de yaşamak isterseniz, buradan giriş yapabilirsiniz.
ETİKETLER : Facebook
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun