Yaşam Tarzı İnternet 08 NİSAN 2013 / 11:47

"Sinemaseverlere su yoksa Mado'ya da internet yok"

Emek sinemasının yıkılmasını protesto eden eylemcilere su satmayıp dükkandan kovan Mado'nun internet sitesi Redhack tarafından çökertildi.Emek Sineması'nın yıkılmasına karşı 7 Nisan'da eylem yapan kitleye polisin gaz bombalı müdahalesinden sonra, bombalardan etkilenenlerin dükkana girişine izin vermeyen ve su satmayan Mado'nun internet sitesi internet aktivist grubu Redhack tarafından hack'lendi.

Oyuncu Zafer Algöz twitter hesabından, “Biber gazından fenalık geçirenlere su satmayan ve mekandan kovan MADO.. Bundan sonra senden su bile alınmayacak bilesin..” yazdı.

Bunun üzerine Redhack, MADO’nun internet sitesini hackledi. Bir süre sonra siteyi kullanılabilir hale getiren Redhack, Mado özür dilemediği takdirde tekrar sitenin hackleneceğini twitter hesabından duyurdu.

Mado'nun gaz bombasından etkilenenleri dükkandan kovarak su satmaması sosyal medyada tepkilere neden olmuş #SanatdüşmanıMadoyuboykotediyorum etiketi ile protesto eylemi başlatılmıştı.

Güncelleme: Mado'nun internet sitesi özür dilemediği için Redhack tarafından ikinci kez çökertildi

Redhack konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:
MADO'yu dün geç saatlere kadar engelledik. Özür dilemesi icin sure verdik Bugün bekliyoruz Aksi halde tarihi eser kaçakçılarına uğrayacağız

Dün gece çökertilen ve sinema severlerden özür dilemesi icin müddet verilen MADO'nun sitesi http://mado.com.tr yeniden çökertilmiştir.

Öte yandan, Mado'dan konuyla ilgili olarak Reklamazzi.com'a şu açıklama yapıldı:
"Dün Taksim'de yaşanan Emek Sineması protestoları sırasında istenmeyen, üzücü olaylar yaşanmıştır. Anlatılanlar, yazılanlar, çizilenler, Mado hakkında söylenenler hiçte bilindiği gibi değildir. En kısa zamanda bu akşam ya da yarın sabah şirket olarak açıklamamızı yapacağız ve elimizdeki tüm görüntüleri basınla paylaşacağız. Olayların hiçte olmadığı gibi, gazdan ve coptan etkilenen herkesin Mado şubesine girerek ihtiyaçlarını giderdikleri görüntüleri açıktır.

Ayrıca sosyal medyada Mado'nun resmi web sayfası www.mado.com.tr dışında hiçbir resmi hesabı yoktur. Bu konuya da açıklık getirmek isterim.."
ETİKETLER : mado redhack redhack mado
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun