Yaşam Tarzı İnternet 23 ARALIK 2010 / 12:32

Sigorta sektörünün 'Pusulası' ortaya çıktı

Güneş Sigorta'nın kendi bünyesinde geliştirdiği sigortacılık sektörüne özel yazılım tanıtıldı.

Güneş Sigorta'nın kendi bünyesinde geliştirdiği sigortacılık sektörüne özel yazılım tanıtıldı.


Güneş Sigorta, sigortacılık sektörünün dünya çapında en gelişmiş teknolojik uygulama ve yazılımlarından Pusula'yı hayata geçiriyor. 6 ay boyunca pilot uygulamalara yer verecek proje kapsamında belirlenen süre sonunda tüm Güneş Sigorta çalışanları ve acenteleri kullanımı rahat bir yazılıma kavuşacak.

Pusula yazılımının en çok öne çıkan özelliği kuşkusuz yazılımın şirket bünyesinde yaklaşık 2,5 yıl içinde 45 çalışanın emeğiyle tamamlanmış olması. Bu çapta bir çalışma için dış kaynak kullanımının ihtiyaç olduğunu konuştuğumuz Bilgi İşlem Yönetimi Grup Müdürü Serdar Yakut, yoğun bir tempoda çalışarak tamamladıkları projenin sadece başlangıcında dış kaynak kullanmayı tercih ettiklerini ardından kendi bünyelerinde projeyi tamamladıklarını ifade etti.

Dış kaynakların kendi isteklerine uygun çözümü ortaya koyamadığını belirten Yakut, "Şirket içindeki görüşleri de göz önünde bulundurarak tamamen sigortacılık sektörüne uygun bir yazılım ürettik" dedi. Hayatında kızının doğumundan sonra en heyecanlı günü yaşadığını dile getiren Yakut, yarattıkları uygulamanın tamamen web tabanlı olduğunu, Oracle 11g veritabanı kullandığını açıkladı.

Toplantıda duygularını ifade eden Güneş Sigorta Genel Müdürü İlker Aycı, Pusula'nın tümleşik ve esnek bir altyapı sağladığını projenin sadece kendi şirketlerini değil tüm sektörü etkileyecek bir yazılım olduğunu belirtti.

Sigortacılık için bir ERP çözümü olan Pusula, müşteri bilgilerini toplama ve analiz etme, müşteri bazlı fiyatlama için gerekli altyapı hizmeti, CRM sürecini etkin kullanma gibi avantajlar sunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun