Yaşam Tarzı İnternet 08 KASIM 2012 / 12:55

SGK'nın devreye alacağı e-Haciz uygulaması tamamlandı

SGK'nın e-Haciz uygulaması tamamlandı

Datateknik, Sosyal Güvenlik Kurumu ile yaptığı çalışma sonucunda “e-Haciz” projesini başarı ile tamamladığını duyurdu. Buna göre SGK alacaklarını borçlunun banka hesabından elektronik ortamdan ulaşarak tahsil edecek.Sosyal Güvenlik Kurumu’nun alacaklarını tahsil etmek için 2013 yılında devreye sokacağı proje ile bankalarla yapılacak protokoller çerçevesinde alınamayan ödemelerin borçluların banka mevduat hesabından elektronik ortamda tahsil edilmesini de sağlıyor.

Bu yeni sistemle birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu’nun iş sürekliliğinin artmasının, zaman kayıplarının yaşanmamasının ve teknik kaynakların sanallaştırma ile daha verimli bir şekilde kullanılmasının hedeflendiğini belirten Datateknik İcra Kurulu Başkanı Dr Nihat Kantar, projenin 7/24 kesintisiz ve güvenli hizmet sunabilmesi için en önemli faktörlerden birinin ihtiyaçların doğru analiz edilmesi ve konularında uzman firmalarla çalışılması olduğunun altını çiziyor.

Proje kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu Mamak Bilgi İşlem Merkezi’nde Datateknik tarafından sistemin ihtiyaç duyacağı donanım ve yazılım altyapısı sağlanmasının yanı sıra güvenlik altyapısı modernize edildi. Sanallaştırma altyapısı kurularak güvenlik çözümleri sağlandı. Bundan sonraki süreçte sistemde finansman sorunlarının yaşanma riskinin ortadan kalkacağı ve otomatik olarak çalışan yazılım ile sistem açıklarının yaşanmayacağı ön görülüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun