Yaşam Tarzı İnternet 23 ŞUBAT 2011 / 06:54

Sex.com Guiness rekorlar kitabına girdi

Domain isim operatörü Sedo'nun aracılığıyla gerçekleştirilen sex.com alan adının satışı, Guinness Dünya Rekorları'nda yerini aldı. Bu satışın rekorlar kitabına girmesinin sebebi ise ‘en pahalı internet adresi’ olması.Sex.com, 17 Kasım 2010'da Escom'dan Clover Holdings'e 13 milyon dolara satılmıştı.

10 yıllık kurumsal geçmişinde, toplam değeri 400 milyon doları bulan alan adı isimlerinin satışını yaptığını açıklayan Sedo, bunlar arasında değeri yine yedi haneli rakamlara ulaşan başka önemli alan adları olduğunu da hatırlatıyor. Sedo'nun verdiği örnekler arasında Vodka.com, Pizza.com ve Russia.com alan adları de var.Guiness Dünya Rekoru'nu kırmanın, internetteki en değerli domain ismi olan sex.com'un gücünü daha da artıracağını söylemeye de gerek yok.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun