Yaşam Tarzı İnternet 28 AĞUSTOS 2014 / 14:34

Sen neymişsin be "Stat Abi"

Vodafone Arena’ya olan taraftar ilgisi gittikçe artıyor. Bugüne kadar Vodafone Arena inşaatını canlı yayından yaklaşık 1.2 milyar saniye izleyen taraftarlar, inşaat önünde çektikleri 6 bin civarında selfie’yi sosyal medyada paylaşarak bir “inşaat hatırası” oluşturdu.Stadyuma “Stat Abi” diye hitap eden taraftarlar, “Stat Abi” içerikli yaklaşık 2.500 tweet attılar.

Vodafone Türkiye tarafından hazırlanan infografik çalışmada, 100’ün üzerinde Beşiktaşlı taraftar, “Babadan oğula Beşiktaş” sloganı ile çocuklarının göbek bağlarını stadın temeline gömmek istediğini belirtti. Aynı amaç doğrultusunda, stad inşaatı önünde 400’e yakını kartal pozu ile olan 6 bini aşkın selfie çektiren taraftarlar bunları sosyal medyada paylaşarak bir “inşaat hatıratı” oluşturdular.

Ek olarak İstanbul’un yağmurlu havası Vodafone Arena’nın sosyal medya hesaplarına da yer edindi. 500’e yakın taraftar “Yağmurlu bir günde görmüştüm seni” içeriğini paylaşırken, “Stat abi, kamerada damla kalmış, siler misin?” diyenlerin sayısı 80’e yaklaştı.

Binlerce hayran, milyonlarca paylaşım

Vodafone Arena sosyal medya hesapları, Facebook’ta yaklaşık 920 bin, Twitter’da 91 bin, Instagram’da ise 14.000 hayrana sahip durumda. Hayran sayılarına paralel olarak paylaşımlarda giderek artmakta. Vodafone Arena “Yuvaya Ruh Katmaya Geldik” reklam filmi Facebook’ta 1,2 milyon kişiye, taraftar mesajlarının temele gömüldüğü “Temelinde Aşk Var” belgeseli ise 1,3 milyon kişiye ulaştı. Filmler sadece Facebook üzerinden 200 binden fazla izlendi. Mayıs itibariyle www.vodafonearena.com.tr ve www.izlesene.com/vodafonearena sitelerinden 7/24 canlı yayınlanan Vodafone Arena inşaat çalışmaları, ilk gün itibariyle 80 bin izlenme rakamına ulaşırken, 30 Mayıs’tan bugüne kadar toplam 2.2 milyon izlenme rakamına ulaştı.

Vodafone Arena ile ilgili gelişme, bilgi ve görsellerin paylaşıldığı Vodafone Arena sosyal medya hesaplarının adresleri ise: facebook.com/VodafoneArena, twitter.com/vodafonearena, instagram.com/VodafoneArena.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun