Yaşam Tarzı İnternet 01 AĞUSTOS 2013 / 13:48

Seçmen kaydınızı kontrol ettiniz mi?

27 Ekim’de yapılması planlanan yerel seçimlerde oy kullanabilmek için kaydınızı incelemeyi unutmayın.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından hazırlanan e-Seçmen uygulamasıyla siz ve bulunduğunuz hanedekilerin seçmen kayıtlarına ulaşmak mümkün. Uygulamanın mobil sürümleri de piyasaya sürüldü.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı, e-Seçmen uygulamasıyla seçmen listelerinde yaşabilecek olası eksik, fazlalık ve hataların tespit edilebileceğini duyurdu.

Parti olarak 200 bin sandıkta görevli 400 bin kişiyle bu denetimleri gerçekleştirdiklerini belirten Halıcı, tüm vatandaşların da kendi listelerini kontrol etmesinin hayati önem taşıdığını dile getirdi. Halıcı, “Hangi partiye yakın olursa olsun, dürüst ve güvenilir bir seçim isteyen tüm yurttaşlarımızı e-Seçmen uygulamamızı kullanarak; seçmen listelerini kontrol etmeye ve gördükleri eksiklik, fazlalık ve hataları bağlı oldukları ilçelerin ilçe nüfus müdürlüklerine bildirmeye davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Seçmen kayıtlarına ulaşmak için aşağıdaki adrese girerek T.C. kimlik numarasını ilgili alana yazmak yeterli.

e-Seçmen: http://bilisim.chp.org.tr/esecmen/ESecmen.aspx

iPhone Uygulaması: https://itunes.apple.com/app/e-secmen/id670241191

Android Uygulaması: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.halici.e_secmen
YORUMLAR
Evren Gülyaşar 01 AĞUSTOS 2013 / 17:01 0 0
Merhaba Ali Bey, (en azından isminiz bu sayıyorum) CHP'nin kurduğu sistemin basitliği ve yarattığı mobil uygulama nedeniyle bu bağlantıyı verdik. Zira YSK'nın sistemi hem daha yavaş hem de daha fazla bilgi istediği için kullanıcıları zorluyor. Saygılarımızla, BTnet.com.tr Ekibi adına Evren Gülyaşar
ali gel 01 AĞUSTOS 2013 / 16:56 0 0
Neden CHP sayfasının linkini verdiniz?
YSK nın kendi stesi var zaten: https://www.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgi.jsp
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun