Yaşam Tarzı İnternet 17 AĞUSTOS 2010 / 12:32

SAS, iş zekasında liderliğini sürdürüyor

İş analitiğinin uzmanı SAS, Gartner tarafından liderler kategorisinde gösterildi.

İş analitiğinin uzmanı SAS, Gartner tarafından liderler kategorisinde gösterildi.


Dünyaca ünlü araştırma şirketi Gartner tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre SAS, iş zekası çözümleri alanında liderliğini sürdürmeye devam ediyor.

Gartner tarafından verilen bilgiye göre; araştırma kapsamında listede yer alan lider yazılım üreticilerinin her biri iş zekâsı alanında oldukça geniş ve zengin uygulamalara sahip. Söz konusu firmalar, kurumların iş zekâsı stratejilerini destekleyen kurumsal uygulamalar sunabildikleri gibi operasyonel olarak global çapta servis verme yetenekleri ile kurumlara uyumlu teklifler sunuyor.SAS İş Analitiği Çerçevesi'nin entegre bir parçası olan SAS İş Zekası Uygulamaları, kurumların karmaşık iş sorunlarına yanıt bulmalarına ve başarı için kendilerini konumlandırmalarına yardımcı oluyor.

İş Zekası, Veri Entegrasyonu, İleri Analitik ile yatay ve belirli sektörlere yönelik hazır iş çözümlerinden oluşan SAS İş Analitiği Çerçevesi, kurumlara karar mekanizmalarında hızlı hareket olanağı sunuyor. Kurumsal İş Zekası alanındaki çözümü SAS Enterprise BI Server'ı da barındıran çözümlerle SAS, bu kapsamda entegre çözüm ve teknoloji sağlıyor.

SAS'ın yatay çözümleri SAS Müşteri Zekâsı, SAS Kurumsal Risk Yönetimi ve SAS Performans Yönetimi Çözümleri'nden oluşuyor. Sektörlere yönelik çözümler arasında ise bankacılık, sigortacılık, telekomünikasyon, sağlık ve perakendecilik gibi alanlara özel, SAS Sahtekarlık Yönetimi, SAS Hasta Güvenliği ve SAS Bütünleşik Satın Alma ve Planlama uygulamaları bulunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun