Yaşam Tarzı İnternet 17 OCAK 2012 / 16:08

Saniyede 11 yeni Twitter hesabı ekleniyor

Saniyede 11 yeni Twitter hesabı ekleniyor

Beklentiler gerçekleşirse Şubat ayında Twitter kullanıcı sayısının 500 milyonu geçecek. Peki bu kullanıcıların kaçı gerçek, kaçı sahte?Twitter’ın üçüncü parti uygulaması Twopcharts’ın çalışmasına göre, Twitter bu Şubat sonunda 500 milyon kullanıcı sayısını aşabilir. Şu anda Twitter’da 465 milyon hesap bulunuyor ve Mayıs ayından bu yana yüzde 65’lik bir artış görülüyor.

Twitter’a saniyede 11 yeni hesap ekleniyor. Facebook’un da önümüzdeki birkaç ay içinde bir milyar kullanıcıya ulaşması bekleniyor. Çin’in Twitter benzeri uygulamaları Sina Weibo ve Tencent Weibo’nun toplamda 550 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Bu devasa rakamlarda tabii en büyük sorun hangi hesabın gerçek, hangisinin sahte olduğunun anlaşılamaması. Twitter’ın resmi açıklamasına göre sitenin 100 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor ve ayda 400 milyon farklı kullanıcı siteyi ziyaret ediyor.

Twitter CEO’su Dick Costolo’nun tanıttığı iOS5 Twitter uygulamasının 500 milyon kullanıcı rakamının kazanılmasın önemli bir adım olması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun