Yaşam Tarzı İnternet 28 OCAK 2009 / 13:41

"Sanallaştırma yeni dünyaya yön veriyor"

Symantec iş ortakları toplantısında sanallaştırma ele alınırken çarpıcı veriler de paylaşıldı.

Symantec iş ortakları toplantısında sanallaştırma ele alınırken çarpıcı veriler de paylaşıldı.


Veri merkezlerinde maliyetlerin düşürülmesi ve BT felaket kurtarma ortamlarında sanallaştırma ve konsolidasyon teknolojilerinin ele alındığı Symantec iş ortakları toplantısı Ankara Sheraton Otel’de yapıldı. Etkinlikte Symantec EMEA Bölgesi Veri Merkezi Yönetimi Teknik Direktörü Darren Thomson ve EMEA Bölgesi Stratejik Pazarlama Dairesi Başkanı Gareth Fraser-King konuşmacı olarak yer aldı.
Symantec Türkiye Ülke Satış Müdürü Murat Tora, sanallaştırmanın büyük kullanıcılara sahip olan kuruluşlarda çok önemli çözümler ve tasarrufu beraberinde getirdiğine değinerek; “Sanallaştırma ile birlikte iş sürekliliği kavramı da daha fazla önem kazanmaktadır. Yapılan yatırımlarda da artık felaket kurtarma ve iş sürekliliği için yeni çözümleri de beraberinde getiriyor” dedi.
Symantec EMEA Bölgesi Veri Merkezi Yönetimi Teknik Direktörü Darren Thomson yaptığı sunumda güvenlik, uyumluluk, kullanılabilirlik ve performans tercihleri açısından kullanıcıların taleplerine yönelik farklı çözümler sunulabileceğini ve farklı tercihlerinde farklı riskleri beraberinde getireceğine dikkat çekti. Thomson, bu yüzden felaket kurtarma planlarının çok iyi yapılması gerektiğini belirterek "Sanallaştırmanın kuşkusuz çok büyük faydalar getirdiğini ancak yanlış uygulama ve taleplerin belirlenmesinde yapılacak yanlışların beraberinde çok daha büyük zararlar getirecektir” dedi.
Symantec EMEA Bölgesi Stratejik Pazarlama Dairesi Başkanı Gareth Fraser-King ise sunumunda gün geçtikçe artan veri depolama ihtiyacına dikkat çekerek, hergün 35 milyar elektronik postanın dolaştığını ve her yıl 4 milyon sanal sunucu ve 10 milyon sunucu kurulduğunu belirtti. "Sanallaştırmanın yeni dünyaya yön verdiğini” dile getiren Fraser-King, her yıl ortaya çıkan 600 exabyte verinin doğru ve güvenli bir şekilde korunması gerektiğini ifade etti. BT kullanışlılığı kavramının önemini arttırdığını söyleyen Fraser-King, “Donanım, yazılım veya depolama ne olursa olsun artık tek bir yerde toplayabileceksiniz. BT kullanışlılığı bu farklılığı ortadan kaldıracaktır” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun