Yaşam Tarzı İnternet 26 TEMMUZ 2012 / 11:40

Sanal mağaza platformu arabulvar.com açıldı

2009 yılının Mayıs ayında açılan Limango'nun ticari başarısından memnun kalan e-ticaret ve perakende şirketi Otto Group, Türkiye'deki ikinci projesi 'arabulvar.com'u hayata geçirdi. Limango'nun bünyesinde hayata geçen site, özel alışveriş konseptinden farklı olarak, her sektörden önemli firma ve markaları online mağaza altyapısıyla aynı çatı altında buluşturuyor. Anne-bebek ürünlerinden aksesuarlara, kozmetikten mobilyaya, elektronikten pet shop'a kadar birçok seçeneği tüketicilere sunuyor.

Müşteriler ve mağazalar arasında yönetme adına 'Güvenli Kasa Uygulaması'nı hayata geçiren site, bu sayede kullanıcıların korkmadan alışveriş yapabilmesine olanak sağlıyor. Ürünlerini sitede sergilemek ve mağaza açmak isteyen şirketler de, kategori yöneticilerinin yönlendirmeleriyle mağaza açma süreçlerini rahatlıkla tamamlayabiliyorlar.

Konuyla ilgili konuşan Otto Türkiye CEO’su Gülfem Toygar, site olarak yıl sonu hedeflerinin 2 bin marka, 500 seçilmiş online mağaza ve aylık 3 milyon ziyaret olduğunu söyledi. Toygar, şirket olarak ilk yatırımları olan Limango ile 3 yıldır Türkiye'de olduklarını belirtirken, bu süre zarfında 5 milyona yaklaşan üyeye, 2 binden fazla tedarikçiye ve aylık 15 milyon tekil ziyaretçi sayısına ulaştıklarının altını çizdi.

Toygar, bu potansiyel çerçevesinde arabulvar.com'u hayata geçirdiklerini ifade etti. Sitenin kendi çalışan kadrosuyla yoluna devam edeceğini dile getirirken, şu an yapı içerisinde 30 kişinin görev aldığını söyledi. Limango'yu kurduklarında 7 kişi olduklarını belirten Toygar, şu an 200'e yakın çalışanla yollarına devam ettiklerinin altını çizdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun