Yaşam Tarzı İnternet 10 OCAK 2013 / 11:37

SanaHediyemVar.com hediye seçmeyi kolaylaştırıyor

SanaHediyemVar.com hediye seçmeyi kolaylaştırıyor

Yarım Elma garantisiyle hizmete giren "SanaHediyemVar.com" alışveriş sevmeyen ya da ne hediye alacağına bir türlü karar veremeyen kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı vadediyor. Teknolojinin gelişmesi ve çalışan kesimin zamansızlıktan yakınması sonucu doğan e-ticaret siteleri günden güne kendini geliştirmeye ve yeni atılımlar yapmaya devam ediyor. Zaman bulamadığı için alışverişini internet üzerinden yapan kitlenin derdine çare olan e-ticaret uzmanları, şu an 100’den fazla markayla çalışan SanaHediyemVar.com'u, 2013 yılında 1000’den fazla markayla işbirliği yapan bir platform haline getirmeyi amaçlıyorlar.

Sevdiklerinizle kutladığınız özel günlerinizde ya da sevdiklerinizden uzakken bir hediye almak istediğinizde, bilgisayarınızın başında sadece 2 dakikanızı ayırarak hediyenizi, kişisel mesajınız ile birlikte anında gönderebileceğiniz bir platform olan SanaHediyemVar.com’da hediyeler, hediye sahibinin tercihine göre şekilleniyor. Ücreti alıcı tarafından ödenen hediye tercihi alıcısı tarafından yapılan hediyeler her iki tarafı da mutlu ediyor. Böylece minimum zamanda karşılıklı memnuniyet sağlanıyor.

Bireysel hediyelerin yanısıra şirketler de kurumsal hediye edebiliyor

Bireylerin kişisel hediye alırken zorlanmaları dışında bir de kurumsal firmaların belirli periyotlarda çalışanlarına hediyeler sundukları ve ödüllendirdikleri dönemler var. Bu dönemlerde SanaHediyemVar.com kurumsal firmaları da düşünerek “beğenme garantili hediye” hizmetini sağlıyor. Kurumların çalışanlarına vereceği hediye çeki karşılığında diledikleri hediyeyi alabilme özgürlüğü sağlayabileceği SanaHediyemVar.com, bireyleri de, kurumları da aynı anda mutlu edebiliyor.

SanaHediyemVar.com CEO’su Tuncay Yaman “beğenme garantili hediye” sloganıyla yola çıkarak hayat verdikleri projeleri konusunda şu açıklamalarda bulunuyor;
“ Türkiye’nin ilk kez “beğenme garantili hediye” konseptiyle kurulan, dünyada ise daha önce hiç uygulanmamış bir e-ticaret formatına sahip olan, SanaHediyemVar.com ile herkes “beğenme garantili hediye” gönderimi yapabilecek. Çünkü SHV çeki hediye ettiğinizde, çeki alan kişi tamamen kendi zevkine, ihtiyacına ve zamanına göre istediği hediyeyi seçebiliyor. Böylece birine hediye alırken, her zaman hepimizi sıkıntıya sokan sorular ortadan kalkıyor ve herkes gönlünce seçim yapabiliyor. SHV’de hediye çeki gönderdiğinizde, hediyeyi alan kişi mücevherden elektronik eşyaya, bebek ürünlerinden kişisel yaşam koçluğuna kadar pek çok farklı alternatiften istediğini, o an canının çektiğini, kendisi için en uygun zamanda alabilir”

SanaHediyemVar.com nasıl kullanılıyor?

Bunu bir örnekle açıklayalım;
"Ayşe, Ankara’da üniversitede okuyan yeğeni Ahmet’e SHV çeki göndermek ister. Siteye gelir, üye olur, “hediye çeki gönder” tıklar, gerekli bilgileri girer ; yani Ahmet’in tel no’su, varsa Ayşe’nin özel kişisel mesajı, ve hediye göndermek istediği tutar(TL). Daha sonra kredi kartı bilgisini de girerek işlemi tamamlar. O anda Ahmet’in cep telefonuna SHV’den mesaj gelir; Ayşe’den kendisine …TL SHV hediye çeki geldiği bilgisi Ayşe’nin özel mesajı ve SHV çeki kod numarası (14 hane) kendisine bildirilmiştir. Mesajdaki link ile siteye gelerek çekini aktive etmesi istenir. O’da siteye gelir, üye olur, çek no’sunu yazarak çekini aktive eder, ve siteye göz atarak bu hediye çekini hangi marka ve satış uçlarında kullanabileceğini öğrenir.

Bundan sonra hediye çekini harcarken ;

1-) Online nokta ise (örneğin e-bebek.com) ; istediği ürünü alır, ödeme sayfasına geldiğinde “sanhediyemvar.com çeki ile ödeme” alanına telefonuna mesaj ile gelen kodu yazar(14hane), o kod sistem tarafından kontrol edilir ve cep telefonuna o anda 6 haneli bir doğrulama kodu gelir, o kodu da SHV çek doğrulama alanına girer ve işlemi sonuçlandırır.

2-) Fiziki nokta ise (örn Esse akmerkez mağazası) ; alışverişini bitirip kasaya geldiğinde, kasiyere ödemeyi SHV çeki ile yapacağını söyler, kasiyer SHV sitesine kendisine tanımlanmış kullanıcı adı ve kodu ile giriş yapar, Ahmet kendisine gelen 14 haneli SHV çek kodunu kasiyere söyler, O’da SHV sitesindeki alana kodu girer. O anda Ahmet’in cep telefonuna 6 haneli doğrulama kodu gelir ve kasiyer bu kodu da sitedeki ilgili alana girer, SHV sistemi tarafından çek onaylanır ve kasiyer normal faturalama işlemine devam eder"
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun