Yaşam Tarzı İnternet 07 ARALIK 2010 / 15:54

Salesforce.com Oracle'a kafa tutuyor

Bulut tabanlı yazılım üreticisi, şirketler için veritabanı programları satmaya karar verdi.

Bulut tabanlı yazılım üreticisi, şirketler için veritabanı programları satmaya karar verdi.


Bulut tabanlı yazılım üreticisi Salesforce.com, şirket bilgilerini yönetmeye yarayan veritabanı programlarını satma işine giriyor. Yazılım şirketi, yılda 21 milyar doları bulan piyasada Oracle'la rekabete girecek.

Müşterilerin internet üzerinden erişimine göre dünyanın en büyük bulut tabanlı yazılım üreticisi olan Salesforce, yeni servisi Database.com'u tanıttı.

Şirketlerin satış ve pazarlama aktivitelerini yöneten yazılıma, diğer Salesforce ürünleri gibi internet olan her yerden güvenle erişilebilecek. Şirket verilerini de depolamayı bunun yanında yönetim araçları da sunmayı hedefliyor.

Önümüzdeki yıl kullanıma sunulacak olan Database.com, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlardaki ya da iPhone, iPad ya da Android için yazılmış uygulamalar için de depolama sağlayabiliyor.

Ayrıca Amazon, Google ve Microsoft'un bulut bilişim sistemleriyle de uyumlu olacak Database.com, rakipleri Oracle, Microsoft ve IBM'den farklı olarak her bilgisayara program yüklemeye gerek bırakmıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun