Yaşam Tarzı İnternet 28 HAZİRAN 2012 / 15:48

Rus yatırım fonu, Türkiye'deki e-ticarete 6 milyon liralık yatırım yapıyor

Ru-net, Türkiye'deki e-ticarete 6 milyon liralık yatırım yapıyor

Yandex'in yatırım fonlarından olan Ru-net, Arda Turan’ın da ortakları arasında olduğu online takı ve aksesuar sitesine 6 milyon liralık yatırım yaptı.Geçtiğimiz Şubat ayında hizmete açılan site Rusya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’da toplamda 30 yatırımı olan Ru-Net’ten aldığı yatırımlarla 3 ayda 10 kat değer kazanarak alanında iddialı bir konuma geldi.

Geçilen süre zarfında 10’dan fazla yabancı fondan talep aldıklarını söyleyen lidyana.com’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Hakan Baş, sitenin kurulmasının üzerinden 2 ay geçtiği dönemde Ru-Net’in sitenin perfomansından memnun kaldığını ifade etti. Türkiye’deki e-ticaret sektörünün gösterdiği başarılı performansın dünya genelinde yatırımcıların ilgisini çektiğini söyleyen Baş, kendilerine de bu doğrultuda 10’dan fazla yabancı fondan teklif geldiğini dile getirdi. Baş, gelen tekliflerin hepsini incelediklerini ve kendilerine en çok katma değer sağlayacağına inandıkları yatırımcıyı seçtiklerini sözlerine ekledi.

Konuyu değerlendiren Ru-Net’in adına süreci yöneten şirketin Türkiye sorumlusu Murat Biçer, Türkiye’nin Doğu Avrupa ve Batı Asya’da en çok umut vadeden online perakendecilik pazarını oluşturduğunu ifade etti. Biçer, bu büyümenin en önemli sebebinin Türkiye’deki 35 milyon internet kullancısının yüzde 45’lik kullanım oranının olduğunu söyledi. Türkiye’deki online perakendeciliği Rusya’dakine benzeten Biçer, özellikle moda markalarına olan talebin aynı doğrultuda olduğunun altını çizdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun