Yaşam Tarzı İnternet 03 TEMMUZ 2014 / 14:43

Ressamların yağlı boya çalışmaları satışta

Ressamların yağlı boya çalışmalarının satıldığı e-ticaret sitesi Tabloonline.com.tr yeni bir fırsat kapısını aralıyor.Tekstil, elektronik cihaz, emlak gibi alanlarda rekor satış hacimlerine ulaşan e-ticaret sektörü bu kez sanatçılara uzandı. Tabloonline.com.tr adıyla yayına giren e-ticaret sitesi özgün sanat eserlerini alıcıları ile buluşturuyor. Ressamların nadide çalışmalarını satışa sunan site bu anlamda sanatçılar için de yeni fırsatlar barındırıyor.

3,5 yıllık altyapı süreci ile e-ticarete geniş kapsamlı yatırım yaptıklarını belirten Tabloonline.com.tr kurucusu Akın Kaya, sanatçıların, e-ticaretin sunduğu olanaklardan yararlanmaya başladığını dile getirdi. Türkiye’de e-ticaret potansiyelinin açığa çıkmasının yeni ürünler ve projelerle mümkün olabileceğini belirten Kaya, ressamlarla birlikte kurdukları üretim ve satış sisteminin diğer sanatçılar için de davetkâr olduğunu ifade etti.

Yağlı boya resimlerin ve canvas tabloların satışının yanı sıra “Kendin tasarla” özelliği ile müşterilerin görsel seçenek yükleyerek tasarım yapabilmelerine imkan veren Tabloonline.com.tr’nin sanatçılar nezdinde kabul gördüğüne işaret eden Kaya şunları söyledi:
“Biz Türkiye’deki en az beş bin ressamın e-ticaret üzerinden ek gelir elde edebileceğini savunarak yola çıktık ve hali hazırda ressamlarımızın ürünlerini tabloonline.com.tr’den alıcılarla buluşturuyoruz. Bu, ressamlarımızın hayatında bir dönüm noktası oldu. Türkiye’de çok yetenekli ancak sergi açmaya imkan bulamayan ressamlarımız var. Görünen o ki bu işi hobi olarak yapıyorlar. Ticarete girmeyi düşünmemişler. Fakat e-ticaret onlara bambaşka bir kapı açtı. Bu kez resimleri kitlelere ulaşacak şekilde resim yapmaya devam edecekler ve bu işten ek gelir elde edecekler. Bu anlamda ben şahsen e-ticaretin önümüzdeki yıllarda Türkiye açısından devrimsel nitelikte sonuçları beraberinde getireceğine inanıyorum.”

E-ticaret bilincinin yaygınlaşması gerektiğine işaret eden Kaya şöyle konuştu:
“Hemen herkes yaptığı üretimi ya da icra ettiği bir sanatı e-ticaret’e taşıyabilir. Bunu nasıl yapacakları konusunda e-ticaret yatırımcılarına önemli görevler düşüyor. Organik sebze üreticilerinden grafik tasarlayanlara, ressamlardan ev hanımlarına kadar herkes bu platformda kendine bir yer edinebilir. E-ticaretin güvenilir olduğu, ergonomik olduğu ve en önemlisi bireye bakan yönüyle pek çok olanaklar sağladığı algısını yerleştirmeliyiz. Örneğin 55 yaşında bir ressamımız hem sanatını kitlelere ulaştırabilme hem de elde ettiği bir ek gelir şansı yakalamış durumda. Öngörüm o ki; yakın gelecekte bu iş daha ileri boyutlara taşınacaktır.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun