Yaşam Tarzı İnternet 26 NİSAN 2012 / 16:33

Rekorlara imza atan maç

Barcelona ve Chelsea internet rekorlarını kırdı

Çarşamba akşamı oynanan Barcelona ile Chelsea arasında oynanan Şampiyonlar Ligi mücadesi anlık 60 bin kişi tarafından takip edildi. Bunun yanı sıra Fernando Torres'in gol attığı an Twitter üzerinde 'saniyede atılan tweet' rekoru kırıldı.FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır’ın yönettiği, yarı final mücadelesi Chelsea'nin "Çanakkale geçilmez" taktiğine sahne olurken, karşılaşmanın internet canlı yayını ve sosyal mecralardaki yankıları spor karşılaşmaları arasında bir rekora imza attı.

Küresel çapta canlı yayın ve bulut bilişim çözümleri sunan Medianova tarafından gerçekleştirilen canlı yayın, anlık olarak yaklaşık 60 bin kişi tarafından izlendi.Şirketin bugüne dek yayınlandığı bir çok maça içinde en çok izlenen ünvanını kazanan futbol maçını, yüzde 7 oranında mobil cihazlar tarafından takip edildi.

Fernando Torres gol attı, Twitter'da rekor kırıldı

Maçın son dakikalarında Chelsea'nin suskun golcüsü Fernando Torres'in Barcelona filelerini havalandırdığı an Twitter üzerinde maçla ilgili 13,684 tweet atılması bir rekor olarak kayıtlara geçti. Bundan bir önceki rekor Şubat ayında Amerika’da düzenlenen Super Bowl'da 12.233 tweet ile  gerçekleşmişti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun