Yaşam Tarzı İnternet 26 KASIM 2013 / 10:04

RedHack soruşturmasında gözaltına alınanlar serbest bırakıldı

Barış Atay’ın konuşması gündeme damga vururken, Anonymous ve Redhack üyesi olduğu iddia edilen 14 kişi salıverildi.Kamu kurumlarının sistemlerine sızmak ve bilgi çalmakla suçlanan Redhack grubuna üye olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 14 kişi serbest bırakıldı. Barış Atay’ın da aralarında bulunduğu 9 kişi mahkemeye sevk edilmeden serbest bırakılırken, tutuklama talebiyle hakim karşısına çıkan 5 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Oyuncu Barış Atay’ın çıkarken yaptığı açıklama ise kısa sürede en fazla izlenen videolardan biri oldu. Gazetecilere açıklama yapan Atay, gözaltına alınan 13 kişinin her birinin Barış Atay'dan daha değersiz olmadığını belirterek şöyle konuştu:
"Tarih, hepinizi yazacak ama bugün bu ülkede şimdiye kadar görülmemiş kadar biat kültürüyle yaşayan bütün medya patronlarını affetmeyecek o tarih. Ve ben bu medya patronları adına utanıyorum. Nasıl serbest bırakıldığımızı söyleyelim: Sanırım insanlar, 'kendi rızası vardı' ya da 'satıcı değil ama içiciyiz' dediler ki serbest bırakıldılar. Çünkü bu ülkede tecavüz ve uyuşturucu madde kullananlar dışında kimse serbest bırakılmıyor."AKP 'nin TBMM Grup Başkanlığı internet sitesi hacker grubu Redhack tarafından çökertildi. Redhack olayı aşağıdaki Twitter mesajıyla duyurdu:

Yaşanan olaylar siber ortamda gerçekleşenlerin ne denli gerçek hayata etki ettiğini gösteriyor. Belki de artık internet üzerinde yaşananları doğrudan gerçek olarak nitelendirme zamanı geldi de geçiyor bile.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun