Yaşam Tarzı İnternet 18 TEMMUZ 2012 / 10:19

RedHack şikeye karşı duruşunu sergiledi

RedHack şikeye karşı duruşunu sergiledi

Futbolda geçtiğimiz Temmuz ayından beri yaşanan kaos ortamını doğru bir şekilde yönetemeyen Türkiye Futbol Federasyonu'na cevabı RedHack verdi. RedHack, dün gece geç saatlerde TFF'nin resmi sitesini hack'ledi.Son dönemde gerçekleştirdiği eylemlerin ardından ‘terör örgütü’ listesine eklenen RedHack, dün gerçekleştirdiği ÖSYM ve Melih Gökçek eylemlerinin ardından dün gece geç saatlerde TFF’nin sitesini hack’lediğini duyurdu.

Twitter üzerindeki açıklamalarda eylemin, futbolda endüstrileşmenin ardından ortaya çıkan çeteleşme ve şikeye karşı yapıldığı görülüyor.
RedHack’in eylemin ardından Twitter üzerinde yayınlandığı mesajlar:

"Devrimci tribünlerden, karşı devrimci endüstriyel futbol çetesine, 'şikesiz' ve 90'dan gol ;)

Gerçi bunlar şikeye alışmış, yarın bu gol'ü sayılmaz ilan edebiliteleri var, ama yemezler, ikinci gol'ü atarız ;)

Daha yeni başladık ve yıllarca yapacağımız şeyler var, daha sokakları hackleyeceğiz. En büyük hack olayımız 'sokakları hacklediğimizde' olacak.

Bugüne kadar yapılan hiç birşey hayal değildi, bu da değil."

TFF’nin resmi sitesine halen erişim sağlanamıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun