Yaşam Tarzı İnternet 31 AĞUSTOS 2012 / 07:27

Redhack Ö.C. için hack'ledi

Redhack bu kez Ö.C. için hack'ledi

Hacker grubu Redhack, 34 kişinin cinsel istismarına uğrayan Ö.C. davasındaki karara tepki olarak Yargıtay sitesini çökertti.Sakarya'da 34 kişinin cinsel istismar ve tecavüzüne maruz kalan 14 yaşındaki Ö.Ç'nin davasında alınan karara tepki gösteren RedHack, Yargıtay, Ulaştırma Bakanlığı ve Anayasa Mahkemesi'nin resmi web sitelerini çökertti.

Sosyalist hacker grubu RedHack de Twitter hesabında yaptığı açıklamayla bu karara tepki olarak Yargıtay'ın internet sitesi "yargitay.gov.tr", Ulaştırma Bakanlığı 'nın siteleri ile Anayasa Mahkemesi'nin internet sitesi " anayasa .gov.tr" adreslerinin çökertildiğini duyurdu.

Grubun Twitter ’da başlattığı #RedHackÖCiçinVuruyor etiketi de sosyal paylaşım sitesinde en çok bahsedilen başlıklar arasına girdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun