Yaşam Tarzı İnternet 06 ARALIK 2012 / 17:14

RedHack memura zam yaptı

En son yapılan memur zamlarından memnun olmayan RedHack, T.C Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlügü’nün internet sitesini haklayarak, memurların maaşlarını yükselttiği sosyal medya üzerinden açıkladı. Redhack, yüzde 3'lük memur maaş zammını protesto ettiklerini ve memurlara zam yaptığı mesajını Twitter hesabından paylaşırken, şu açıklamayı yaptı:
"Memur’a "komik" zam yapanlara ve ayni zamanda RedHack davasına müdahil olmak isteyen Maliye Bakanlığı'na cevabımızdir!

An itibariyle memurların maasları, prim ve kesintileri RedHack’in denetimindedir.

Memurlar bu ay maaşlarınız fazla yatmış diye şaşırmayın. Çocuklarınıza bizden 1 çikolota hediye edin"Maliye Bakanlığı yetkilileri ise RedHack'in iddiasını yalanladı ve sistemde bir sorun olmadığını açıkladı. Maliye Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
''Hacker grubu RedHack tarafından Maliye Bakanlığı “kamu maaşı düzenleme sistemi” hacklendi haberleri gerçeği yansıtmamaktadır.Maliye Bakanlığı internet üzerinden hizmet veren sistemleri sorunsuz bir şekilde yayın akışına devam etmektedir''
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun