Yaşam Tarzı İnternet 03 TEMMUZ 2012 / 09:57

RedHack Dışişleri Bakanlığı'nı hack'ledi

RedHack Dışişleri Bakanlığı'nı hack'ledi

RedHack, Dışişleri Bakanlığı’nın resmi internet sayfasını hack’ledi. Siteye Grup Yorum’dan “Gün Tutuşur” adlı şarkı yerleştirildi. Saldırıya sebep olarak, suni gündem yaratılarak bugüne kadar dostça yaşayan devletlerin, milletlerin savaşa sürüklendiğini gösteren RedHack, https://public.mfa.gov.tr/ sitesini hack'ledi. Grup, bu dışişleri politikasına bir dur denmedikçe eylemlerine devam edeceğini açıkladı. Bunun yanı sıra günün ilerleyen saatlerinde ele geçirdiği belgeleri yayınlayacağını açıklayan grup, Tubitak, BTK, UBak, TIB’i de uyarmayı ihmal etmedi.

Açıklamanın tam metni şu şekilde:
"Oglum bak git" demistik ;)

Emperyalizmin ortadogu projeleri kapsaminda dunun dost ulkeleri hizla savasa suruklenmekte, suni savas senaryolariyla halkimiz savas psikolojisine sokulmakta, milliyetci duygular koruklenerek kardes halklara dusmanlik besletilmeye calisilmaktadir. Kendi ulkesindeki savasi cozemeyenler nedense baska ulkelerin sorunlarina egilir olmus, onlarin iç-islerine karismayi "buyuk devlet" olmanin gerekliligi olarak gormusler. Fakat unuttuklari birsey var. "Bu tiyatroda dogduk diye bu tiyatroda yasamak zorunda degiliz" diyen insanlar da var bu dunyada ve sizin bu oyununuza comak sokmaktan buyuk zevk duyacaklar. Sizler disisleri politikasini baska ulkelerin "iç-i$lerine" karismak ve emperyalist devletler icin "sirin" gozukmek icin "kabadayilik" olarak algiliyorsunuz ve bizleri savasa suruyorsunuz! Cok savas istiyorsaniz birakin meclisi, giyin postallarinizi ve savasin. Sizleri cogunluk secti diye sizler için olmekmi zorundayiz arkadasim? Sizler kendinizden kucuk devletlerle ego tatmin edeceksiniz diye canimizimi verecegiz yani? Yok oyle dava..

Sana gelince bayAhmet Davutoglu; Icisleri bakanina takla attirmistik ama bu defa sana daha buyuk bir takla attiracagiz! Disisleri portalinda ki tum belge ve bilgileri aldik, hepsini aciklayacagiz! Aciklayacagimiz belgeler sizlerin aslinda ne kadar gucsuz oldugunuzu ve kabadayiliginizin ise  balondan ibaret oldugunuzu kanitlayacak. Eh zaten bir uçak dusunce havaniz batmamis miydi? Siz hava atacaksiniz diye gencecik insanlar orda burda canini veriyor..

ABD cikarlarina hizmet eden bu devletin yuruttugu hic bir savas ne benim ne de ezilen halklarin savasidir.. Kendi davamiz ve gundemlerimiz icin savasacagiz, kimsenin piyonu olmayacagiz, kimsenin kirli emelleri için canimizi vermeyecegiz!

Bizim disisleri bakani emperyalizmin kapisinda nobet duracagina, Malatya'da iktidarin namusunun ortasina dikilen fuze rampasi ile ugrassin..

Pensilvanya merkezli ve  cemaat gudumlu disisleri politikasini birakmadiginiz surece ensenizde olacagiz!

Anneleri aglatan, "kirli savas" politikasina son!

"Savasi kim istiyorsa "o gitsin..

Dunyanin tum ezilen, emperyalizmin "kan içme" temelli politikasina karsi birlesiniz!

Yagma yok ARTIK RedHack var!

Bu eylemimizi iktidardakilerin unutturma cabalarina inat, Sivas Katliami'nda yitirdigimiz canlara armagan ediyoruz! Suni gundemlerle unutturulmaya calisilan Madimak'i unutturmaya calisanlarin  her sene burnunun dibini hackleyerek unutturmayacagimizi  gosterecegiz! Sivas katliami'ni zaman asimi diye rafa kaldiranlar, Sivas katliamini mesru gorenlerdir. Bu durum  katliamin halen surdugunun kanitidir. Zaten RedHack'e atanan ozel yetkili savci nin Sivas davasini rafa kaldiran savci ile ayni olmasi bizler için hicte sasirtici olmadi..

Ayrica yine bu eylemimizi Suriye ve Turkiye'li halklara armagan ediyor, eylemimizin halklarin kardesligine bir tugla olmasini diliyoruz!

Sitede ele gecirdigimiz belgeleri bugun itibariyle illeriki saatlerde aciklayacagiz! #RedHackAilesi ni selamlariz!

Halk için Hack! 1977'den bu yana..

Not: Savci Hakan, ne haber ya? Bak "ozel"din eskiden o da kalmadi, ama halen biz hack yapiyoruz! Birak o cocuklari yoksa hacklenmedik siteniz kalmayacak ona gore, farkindaysan yaklasiyoruz adim-adim ;)

Tubitak, BTK, UBak, TIB vs size de iki cift lafimiz var; Hani nerede kurulan siber ordular, savunmalar felan? Sayemizde "savunma harcamalari" ismi altinda cukkayi indirdiniz oturdunuz, gozumuzden kacmadi ;)

Hack'lenen site belli bir müddet sonra RedHack Twitter hesabına aktarılırken, RedHack üzerinden de açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Grup, siteyi defalarca hack'lemelerine karşın sürekli devre dışı bırakıldığını gibi birçok açıklamada bulunmaya devam ediyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun