Yaşam Tarzı İnternet 19 TEMMUZ 2012 / 12:15

RedHack bu kez MİT ve Ekonomi Bakanlığı'nı hedef aldı

RedHack bu kez MİT ve Ekonomi Bakanlığı'nı hedef aldı

Anonymous, RedHack'e destek için Emniyet Genel Müdürlüğü'nün (EGM) sitesini hackledi. RedHack tarafından duyurulan hack eyleminin ardından EGM'nin sitesi devre dışı kaldı. EGM'nin ardından ise Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Ekonomi Bakanlığı'nın internet siteleri de çökertildi.RedHack Twitter'dan (https://twitter.com/KizilHackerlar) geçtiği mesajda EGM'den sonra MİT'in sitesinin de hacklendiğini duyurdu. MİT'in sitesi RedHack'in saldırılarıyla çökertildi.
"Emniyet Genel Mudurlugu'nden sonra Milli Istihbarat Teskilati yani MIT'te fi$i cekti.. Persembe perisanlik ;)

Hakan Fidan'ida ziyaret edelim dedik. Ama twitter'da Redhack'i yakalamak icin dolanmasin ;)"

Anonymous, RedHack'e destek vermek için Emniyet Genel Müdürlüğü'nün internet sitesini hackledi.

RedHack, hack eyleminin ardından Twitter'dan şu mesajı geçti:
"Polis'in "orantisiz" siddeti, haklarini isteyenlere; taraftarindan gazeteciye, isciye, memura, ogrenciye kadar uyguladigi baskidan kaynakli ve elbette siber ortamda "usulsuz sekilde" kiliktan kiliga girerek ‪#RedHack‬'i sindirmye calismasindan kaynakli destege ve yardimlasmaya gelen kardeslerimiz ‪#Anonymous‬ tarafindan cokertildi. Suan site down durumdadir-

15 kisi 1 insani karisinin colugunun cocugunun onunde doverseniz olacagi bu. Halki doverseniz bizi sinirlendirirsiniz.

Zam diye sokaga cikani, Mac seyretmeye gideni, Simitciyi, Boyaciyi, Ogrenciyi, Isciyi, Gazeteciyi jopla, sonra terorist biz olalim. Yok ya?"

Şu anda hala EGM www.egm.gov.tr ve Ekonomi Bakanlığı'nın www.dtm.gov.tr adresli sitesine ulaşılamıyor. Hükümet ve devlet kuruluşlarını da daha önce hedef alan grup, daha önce Başbakanlık başta olmak üzere çeşitli bakanlıklar, TÜBİTAK , Emniyet Genel Müdürlüğü, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri dahil birçok kuruma saldırıda bulundu.

Daha önce Ulvi Yaman'ın RedHack ile ilgili kaleme aldığı Hack’ikatin Red’di ve “Hack”ikatin kabulü yazılarını okumanızı tavsiye ederiz.