Yaşam Tarzı İnternet 14 MAYIS 2012 / 09:00

RedHack anneler gününü bakanlığın sitesinden kutladı

RedHack Anneler Günü'nde yine sahnede

Adını devlet kurumlarına yaptığı protestolarla duyduğumuz RedHack grubu bu kez de Anneler Günü için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın web sitesine bir mesaj bıraktı. Grup bakanlığın kadınlar konusundaki politikalarını eleştirdi.Yaklaşık bir ay önce İçişleri Bakanlığı'nın web sitesini haklayarak Bakan İdris Naim Şahin'e tepkisini gösteren grup, bu kez de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın web sitesine bir mesaj yerleştirdi.

Mesajda kadınların ülkemizde ne denli şiddete maruz kaldığının verilerini paylaşan RedHack, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e tepki gösterdi. Mesajın tamamı şu şekilde:
“Anneler Günü kutlu olsun! Türkiye’de kadınların yüzde 35.6’sı bazen, yüzde 16.3’ü sık sık aile içi tecavüze uğruyor, her 100 kadından 97’si, en az bir kez şiddet görüyor, kadınların yüzde 20’si, silah ve bıçak gibi aletlerle şiddete uğruyor, üniversite mezunu kadınların yüzde 23’ü fiziksel şiddete, yüzde 71’i ekonomik ve cinsel şiddete maruz kalıyor. Her 100 kadından 97’si, en az bir kez şiddet görüyor, kadınların yüzde 20’si, silah ve bıçak gibi aletlerle şiddete uğruyor, üniversite mezunu kadınların yüzde 23’ü fiziksel şiddete, yüzde 71’i ekonomik ve cinsel şiddete maruz kalıyor. Ve bizim Aile bakanımız bunlara kafa yoracağına ‘dizilere’ kafa yoruyor. Tavsiyemiz ‘dizi seyredeceğine’ ülkeyi yönetsin. Anneleri ağlatan, ‘kirli savaş’ politikasina son! ‘Ananı da al git’ saygısızlığına son! Dünyanın tüm anneleri, kan politikasına karşı birleşiniz! Yağma yok ARTIK RedHack var!

Bu eylemimizi, Cumartesi Anneleri ve hangi ırktan, milliyetten, dinden veya öğretiden olursa olsun çocuklarını savaşa kurban vermiş tüm annelerimiz nezdinde tüm dünyanın ezilen cefakar annelerine armağan ediyoruz!”


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı


YORUMLAR
ercan 14 MAYIS 2012 / 09:54 0 0
bunların arkasında CIA tarsı ajanlar var bence
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun