Yaşam Tarzı İnternet 11 MART 2013 / 11:32

RED! filmi yayınlanmaya başladı

RED! filmi yayınlanmaya başladı

Bağımsız Sinema Merkezi tarafından hazırlanan, siber aktivizm ve RedHack konusunda bilgiler veren “RED!” belgeseli internet üzerinden yayınlanmaya başladı.Türkiye’de daha önce sinema alanında ele alınmamış olan siber savaş ve siber aktivizm konularını merkezine alan belgesel, çok sayıda uzmanın katkılarıyla hazırlandı. Konuyla ilgili açıklama yayınlayan BSM şunları söyledi:
“BSM-Bağımsız Sinema Merkezi olarak, siber aktivizm ve Redhack'i anlatan Red! belgeselini internet üzerinden paylaşıma açıyoruz! Hacktivizm ve siber aktivizmi devrimci mücadelenin cephelerinden biri olarak ele alan filmimizi artık internet erişimi olan herkes ücretsiz olarak izleyebilecek.

Devrimci sinemacılar tarafından kurulan bir film üretim kolektifi olarak daha önce de Lenin-Sosyalizmin Kızıl Şafağı belgeselini sınıfımıza armağan etmiştik.

Red! Filmi'nin kötü niyetle elden geçirilmiş, siyasi provakasyon yaratmak amacıyla kurgulanmış sahte bir versiyonu da bugün internette dolaşıma sokuldu.

Dostlarımızı bu sahte kopya konusunda dikkatli olmaya ve sadece resmi BSM hesaplarından yapılan duyuruları takip etmeye davet ediyoruz.”

RED! belgeselini YouTube üzerinden izleyebilirsiniz.
ETİKETLER : Red! siber aktivizm