Yaşam Tarzı İnternet 27 MAYIS 2011 / 11:36

Rapidshare ve Fileserve engellendi!

Veri depolama ve paylaşma sitesi fileserve.com'a erişim sağlanmaya çalışıldığında BTK kararı karşımıza çıkıyor. Rapidshare'e erişim için henüz bir karar yazısı karşımıza çıkmasa da erişim sağlanamıyor. Güncelleme: Rapidshare'da da çok sevdiğimiz renkleriyle (!) karşımıza BTK kararı çıktı. Kararın MHP üylerine karşı hazırlanan şantaj kasetleri sebebiyle alındığı tahmin ediliyor.Depolama sitelerine DNS ayarları değiştirilmemiş kullanıcıların bazıları ulaşabilirken bazıları ulaşamıyor. Bu durumun neye gerçekleştiği henüz bilinmiyor. Fileserve sitesinin açılışında yer alan metindeyse şu ifadelere yer verildi:
ANKARA 14. SULH CM'nin, 02/05/0201 tarih ve 2011/411 nolu KORUMA TEDBİRİ kapsamında bu internet sitesi (fileserve.com) hakkında verdiği karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nca uygulanmaktadır.

Güncelleme: Rapidshare.com için de BTK kararıyla kapatma kararı olduğu ortaya çıktı. Kararın MHP milletvekillerine karşı hazırlanan şantaj kasetleri sebebiyle alındığı tahmin ediliyor.ETİKETLER : fileserve rapishare
YORUMLAR
koray 30 MAYIS 2011 / 15:49 0 0
allahlarından bulsunlar. allah cezalarını versin. onların yüzünden İranla yarışır hale geldik. yakında interneti de engelleyip İran'a rakip bir helal internet de çıkarırlar. ve yine kimse gıkını çıkarmaz. bu ülkenin koyunlarından ve çakallarından nefret ediyorum. güzelim ülkeyi getirdikleri hale bak :((
bunu yayınlamayacağınızı biliyorum. olsun. deşarj olmak için fırsat işte ne yapayım..
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun