Yaşam Tarzı İnternet 20 MAYIS 2011 / 09:26

Playboy 57 yıllık geçmişini internete taşıdı

Playboy 57 yıllık arşivini internete taşıdı

Ülkemizdeki yasaklı sitelerin başında gelen dünyanın en ünlü erkek dergisi Playboy'un internet sitesinde, derginin tüm arşivinin internete taşındığı açıklandı.i.Playboy.com adresinde yaklaşık 60 yıl önce çıkan Marilyn Monroe’lu dergiden günümüze 682 sayı Playboy’un her sayfası görüntülenebiliyor.

Dergi son dönemde popülerliğini büyük ölçüde kaybetmişti. 2006’da 3,15 milyon tiraj elde eden dergi bugünlerde 1,5 rakamına kadar geriledi. Dergi eski popüleritesini kazanabilmek için bir sayısında orta sayfasını üç boyutlu yaparken, bir başka sayısında da ünlü çizgi dizi the Simpsons’da anne rolündeki Marge Simpson’a çıplak poz verdirmişti.

Playboy’un Baş İçerik Yöneticisi (CCO) Jimmy Jellinek, koleksiyonun “dünyanın en seksi zaman tüneli” olarak tanımladı. Jellinek, bu koleksiyonla birlikte derginin satışının artacağından da ümitli olduklarını açıkladı. Belki de Playboy eski popülerliğini kazanmak için Lady Gaga gibi bir sanatçıya teklifte bulunabilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun