Yaşam Tarzı İnternet 09 AĞUSTOS 2012 / 14:47

Pinterest davetiyesiz üye alımına başladı

Sosyal ağların yeni oyuncularından Pinterest, yaptığı açıklamayla kapılarını tüm kullanıcılara açtığını duyurdu.Açıldığı günden bu yana büyük bir hızla üye sayısını artıran ve pek çok sosyal medya sitesini geride bırakan site, bugüne dek davetiye sistemiyle üye alımı gerçekleştiriyordu. Resmi blog sitesi üzerinden açıklama yapan Pinterest, bugünden itibaren isteyen herkesin siteye üye olabileceğini duyurdu. Siteye henüz üye olmayan kullanıcılar e-posta adresleri ya da Twitter ve Facebook hesaplarını kullanarak siteye üye olabilecekler.

Bu hamleyle birlikte Pinterest’in gözünü daha yükseklere diktiğini söyleyebiliriz. Oldukça yeni bir oluşum olmasına rağmen, sunduğu içerik sebebiyle birçok sosyal medya sitesini geride bırakarak Facebook ve Twitter’ın ardından gelen site, üye alımını açmasıyla birlikte bu iki sosyal medya devine biraz daha yaklaşacak.

Daha yükseği hedeflemesine karşın Pinterest’in özellikle site altyapısı üzerinde geliştirmelere gitmesi şart. Özellikle sitenin yeni sayfa açarken kimi zaman oldukça yavaş çalışması, yeni üye potansiyeliyle birlikte oldukça düşündürücü bir durum oluşturuyor.