Yaşam Tarzı İnternet 07 MART 2012 / 12:30

Orta Doğu'da 'Twitter Baharı' başladı

Twitter sahip olduğu dil ailesini genişletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Türkçe'yi de dil ailesine katan Twitter, son hamlesiyle birlikte 28 farklı dil seçeneği sunmaya başladı. Açıldığı günden bu yana dünya çapında milyonlar insan tarafından kullanılan sosyal paylaşım sitesi Twitter, sağdan sola yazılan Arapça, Farsça, Urduca ve İbranice’yi de kullanıcılarına sunarak, bu bölgedeki kitleleri de Twitter ailesine iyice dahil etmeyi planlıyor.

Orta Doğu’da, özellikle Arap Baharı döneminde Twitter’ın  iletişim aracı olarak oldukça etkin bir şekilde kullanıldığına dikkat çeken Twitter yetkilileri, o dönemde bile kendi dillerini kullanmadan yazan yerli halkın bu yenilikle birlikte Twitter’ı daha çok kullanacaklarına inandıkları belirttiler. Bunun yanı sıra, Twitter’ın yasak olduğu toplumlarda bu hamleyle birlikte yasaklarına kırılacağına inandıklarını da sözlerine eklediler.

Ocak ayı sonunda 13 bin gönülleden aldığı yardımla çalışmalara başladığını belirten Twitter, bu çalışmaların başarıyla sona erdiğini ve 28 farklı dilde hizmet vermeye başladıklarını duyurdu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun