Yaşam Tarzı İnternet 21 MAYIS 2010 / 11:17

Oracle Enterprise Manager 11g tanıtıldı

Oracle, yeni kurumsal çözüm programı Oracle Enterprise Manager 11g'nin tanıtımını yaptı.

Oracle, yeni kurumsal çözüm programı Oracle Enterprise Manager 11g'nin tanıtımını yaptı.


Ürettiği yazılımlarla işletmelere verimlilik çözümleri sunan Oracle, yeni programı Enterprise Manager 11g'yi tanıttı. Yeni geliştirilen program, iş dünyasında yönetimi kolaylaştırmayı hedefliyor.

Yeni yazılım Enterprise Manager 11g işletmelerin önceliklerine odaklı uygulama yönetimi sağlıyor. Ayrıca paket uygulamadan veritabanı, işletim sistemi, sanallaştırma ve donanıma kadar her katmandaki çoklu yönetim aracı kullanım ihtiyacını azaltıyor. Oracle Komiteleri ve Oracle Destek ile sağlanan bilgi paylaşımı dolayısıyla bütünleşik sistem yönetimi ve desteği sağlanıyor.

Oracle Enterprise Manager 11g'nin önemli özelliklerinden biri olan "Oracle Real User Experience Insight"ın her özelliğe tek bir konsoldan ulaşılabilen yeni sürümü 6.5, "Oracle's Siebel CRM", "Oracle E-Business Suite" ve Java teknolojisi temeline dayanan uygulamalara yönelik bütünleşik sorun tespit araçlarının yanı sıra, gerçek kullanıcıların işlemlerine yönelik kullanım ve performans istatistikleri de sunuyor.

Yeni "Oracle Application Testing Suite Sürüm 9.1" de gerçek kullanıcı hareketlerine dayanarak test script oluşumunu otomatikleştiriyor. Ayrıca performans darboğazlarının belirlenmesi için sanal yük testi sırasında ortakatman tanılarına erişim sağlıyor. "Oracle ADF"e dayanan uygulamaların testini basitleştirmek için yeni bir test hızlandırıcı sunuyor ve testin daha az uğraş gerektirmesini sağlamak için de "Oracle E-Business Suite R12" uygulamalarına yönelik yeni bir test başlangıç kiti ortaya koyuyor.

Oracle'ın Ürün Gelişiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Richard Sarwal, Oracle Enterprise Manager 11g ile ilgili olarak şu bilgileri paylaşıyor: "Geleneksel sistem yönetimi ürünleri, modern veri merkezlerinin karmaşıklığına hitap etmiyor. Dağlar kadar otomasyon yaratıyor ancak bütün BT yığının sağlığı hakkında bütünsel bir resim sunmuyorlar. Oracle Enterprise Manager 11g, daha büyük bir BT verimliliği ve üretimi sağlamasının yanında, BT'nin daha büyük bir iş değeri ortaya koymasına da yardım ediyor. İş hedeflerini çok yakın bir şekilde destekleme yeteneğiyle BT, bir kurumun stratejik katma değeri haline geliyor."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun