Yaşam Tarzı İnternet 06 HAZİRAN 2012 / 08:15

Oracle Collective Intellect’i satın aldı

Oracle Collective Intellect’i satın aldı

Bulut tabanlı sosyal zeka yazılımları sağlayan Collective Intellect'in Oracle’ın sosyal medya takip hizmetlerini geliştirmesi bekleniyor.Dev şirketler özellikle bulut bilişim alanında faaliyet gösteren girişimleri satın almaya devam ediyor. Son olarak Oracle, sosyal medya takip hizmetlerini geliştirmek için Collective Intellect’i satın aldığını duyurdu.

Bulut tabanlı sosyal zeka yazılımları üreten şirket, kurumların Facebook, Twitter ya da diğer sosyal ağlardaki müşteri konuşmalarının görüntülenmesi ve cevaplandırılmasına yardımcı oluyor. Ortaya çıkan veriler daha sonra kurumlar tarafından ürün ve müşteri ilişkilerinin geliştirilmesinde, yeni pazarlama faaliyetleri üretilmesi ve müşteri kazanılmasında kullanılabiliyor.

Bu arada satın alma, Salesforce.com’un sosyal medya pazarlama şirketi Buddy Media’yı satın almak istediğini açıklamasının ardından geldi. Şirketlerin sosyal medyadaki gelişime ne denli önem verdiği açıkça görülüyor.

Satın almanın ne kadara gerçekleştiği açıklanmazken, 2005 yılında kurulan Collective Intellect daha önce 14 milyon dolarlık yatırım almıştı. Tüm işlemlerin bu yılın ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun