Yaşam Tarzı İnternet 13 EKİM 2008 / 16:30

OpenOffice 3.0 geliyor!

OpenOffice'in uzun süredir beklenen yeni sürümü en nihayet karşımızda.

OpenOffice'in uzun süredir beklenen yeni sürümü en nihayet karşımızda.

2.4.1 sürümünden biraz daha hızlı ve oldukça stabil olan OpenOffice 3.0’da bazı değişiklikler ve güncellemeler var. Bunlardan en kayda değeri ODF1.2 desteği ve standart OOXML rekabeti. Yenilenen çizim cihazları ve gelişmiş PDF desteği de cabası. PPT dosyaları çevirisi için 2.4’de  SNAFU kullanımı çok daha iyi görünüyor. Ama hala mükemmel değil.


Açık kaynaklı ve bedava olması nedeniyle OpenOffice birçokları için ideal bir verimlilik paketi alternatifi oluşturuyor. Yani OpenOffice 3.0 ileriye dönük büyük bir adım niteliği taşıyor. Bu durumda bize pek de şikayet hakkı kalmıyor. Yeni sürümü sitesinden hemen indirebilirsiniz.


www.openoffice.org

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun