Yaşam Tarzı İnternet 17 OCAK 2012 / 10:47

Online ayakkabı mağazası soyuldu

24 milyon kullanıcı bilgisi çalındı

Online ayakkabı satıcısı Zappos.com’dan yapılan açıklamaya göre, saldırganlar 24 milyon müşterinin kişisel bilgilerini çaldı.Müşterilerin kredi kartı ve ödeme bilgilerinin çalınmadığı ancak isim, telefon numaraları, e-posta adresleri, fatura ve gönderi adresleri, kredi kart numaralarının son dört hanesi ve daha da fazlası saldırıda çalındı. Şirketin Kentucky’deki sunucularından birinde yer alan dahili ağ ve sisteme sızıldığı bildirildi.

Zappos.com’un CEO’su Tony Hsieh’in çalışanlara gönderdiği e-postada aktardığı bilgilere göre, şirket müşterilerine ulaşarak şifrelerini değiştirmeleri konusunda uyarı göndermeye başladı. Müşterilerin gözündeki değerlerini inşa etmelerinin 12 yılı bulduğunu aktaran Hsieh, tek bir olay nedeniyle geri adım atmanın acı verici olduğunu aktardı.

Tek teselli edici noktanın müşterilerin kritik kredi kartı ve diğer ödeme bilgilerinin etkilenmemesi ya da erişilememesi olduğu belirtildi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun