Yaşam Tarzı İnternet 20 OCAK 2016 / 14:35

Netflx 75 milyon barajını açtı

Geçtiğimiz günlerde aralarında Türkiye'nin de yer aldığı 130 ülkede yayın yapmaya başlayan Netflix, 75 milyon abone barajını aştığını duyurdu.

CES 2016'da 130 ülkede daha yayın hayatına başladığını açıklayan Netflix, açıkladığı çeyrek raporuna göre 75 milyon abone sınırını aştı. Hisselerinde geçtiğimiz yıldan bu yana düzenli olarak artış yaşayan şirket, her ne kadar abone sayısı konusunda analistlerin beklentilerini karşılayamamış olsa da bunu biraz da Netflix'in Amerika Birleşik Devletler'deki sınırına ulaşmasına bağlayabiliriz.

İlerleyen dönemde yayın ağını 190'dan fazla ülkeye çıkartmak isteyen Netflix, "küresel internet televizyonu" olma yolunda önemli adımlar atmayı sürdürecek. İngilizce'nin yanı sıra 20 farklı dilde daha hizmet verecek olan Netflix, önümüzdeki süreçte abone sayısında önemli bir artış bekliyor. 

Netflix'in Türkiye'de ve küresel çaptaki genişleme politikasının nasıl bir sonuç vereceğini ilerleyen günler gösterecek. 
 
ETİKETLER : netflix live stream
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun