Yaşam Tarzı İnternet 28 TEMMUZ 2011 / 13:32

Neredeyseniz söyleyin, kazanın

Konum tabanlı sosyal ağlar arasına katılan Türkçe servis Phoneist, gittiğiniz ve keşfettiğiniz yerlerde ödüller kazanmanızı sağlayacak.Konum tabanlı sosyal ağ hizmetleri son zamanlarda çok yaygınlaştı. Twitter hesaplarımızda her gün arkadaşlarımızın nerede olduğunu takip ediyoruz. Ancak bugüne kafar bunu hep yabancı kaynaklı servisler ile kullanırken şimdi bunların arasına yerli bir oyuncu daha giriyor. Dopdolu bir içerikle yayın hayatına merhaba diyen Phoneist, HTML 5’i destekleyen tüm tarayıcılarda çalışıyor, hem mobil cihazlar aracılığıyla hem de bilgisayar üzerinden ‘check-in’ yapma olanağı sunuyor.

Sloganı ‘gez, keşfet, eğlen, kazan’ olan Phoneist’te gezerken, bulunduğunuz yere ‘check-in’ yapabilir, yeni mekanlar keşfedebilir, oyunlarla eğlencenin tadını çıkarabilir ve ödüller kazanabiliyorsunuz. Phoneist’le mekanlar hakkındaki ipuçlarını, yorumları ve favorilerinizi sosyal medyada arkadaşlarınızla anında paylaşarak üye işletmelerin sunduğu armağanların sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Phoneist’te puzzle ve görev oyunlarını tamamlayanlar için de çeşitli ödüller bulunuyor.Eğlenirken oyna, oynarken kazan

Phoneist, özel olarak geliştirdiği puzzle oyunuyla bir ilke de imza atıyor. Şehrin farklı noktalarına yerleştirilen puzzle parçalarının tamamlanmasıyla oluşan oyunun sonunda kullanıcıların kazanabileceği ödüller bulunuyor.

Sitede yer alan görev oyunlarıysa iki etaptan oluşuyor. İlk check-in yapıldığında ‘Keşfe Başla’, 10 farklı yerde check-in yapıldığında ise ‘Kaşif’ rozeti kullanıcıların profiline ekleniyor. Kullanıcıların Phoneist profilinde yer alan diğer bilgiler ise yapılan check-in’ler, yazılan yorumlar, favori mekanlar ve kazanılan görev rozetleri olarak sıralanıyor. Ayrıca kullanıcılar yaptıkları bir check-in’i diledikleri zaman Phoneist.com üzerinden silme imkanına da sahip.

Keşfederken kazanabileceğiniz Phoneist’in en önemli özelliklerinden biri de hem bilgisayar hem de mobil telefonlar üzerinden check-in yapma imkanını sağlıyor olması. HTML 5 tabanıyla geliştirilen Phoneist’te, Facebook ve Twitter bağlantıları da bulunuyor. Phoneist’e www.facebook.com/phoneist adresinden ulaşılabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun