Yaşam Tarzı İnternet 05 MAYIS 2009 / 08:49

NCR'dan 50 bininci güvenlik yazılımı lisansı

ATM üreticisi NCR, bir ATM’ye yetki dışı kod tanımlamayı yasaklayan ATM yazılım güvenliği çözümü olan Solidcore for APTRA için 50 binden fazla lisans sattığını açıkladı.

ATM üreticisi NCR, bir ATM’ye yetki dışı kod tanımlamayı yasaklayan ATM yazılım güvenliği çözümü olan Solidcore for APTRA için 50 binden fazla lisans sattığını açıkladı.


Solidcore for APTRA, sistemi “içeriden dışarı” oluşabilecek skimming saldırılarından koruyor. Bu saldırılar da tıpkı yakın zamanda Rusya’da gerçekleştiği gibi genellikle içeriden erişimi olan biri tarafından ATM’ye kötü amaçlı kodun girilmesiyle yapılıyor.


Konu ile ilgili olarak NCR’ın Solidcore teknolojisi sorumlusu Rosen Sharma: “Sektörümüz, yalnızca virüs gibi ağ tehditlerine odaklanmış olsa da, NCR’ın tüm sistemler için özellikle içeriden bir kimsenin sahtekarlığı riskinin artması ile, altta yatan riskin herhangi bir kaynaktan gelen, yetki dışı yazılım olduğunu fark etti. NCR, bilişim teknolojilerinin tehditlerine karşı odağını, ATM gibi mali sektör teslimat kanalları konusundaki etraflı bilgi birikimiyle birleştirdi. NCR, böylece, Solidcore çalışma süresi denetimi ve güvenilir adres teknolojisini yetki dışı kodlardan korunmak amacıyla bu self-servis kanallarını 7/24 ihtiyaçlarına uyarladı.” diye konuştu.


Solidcore for APTRA yazılımı, bilinen saldırılara, meydana geldikleri sırada yanıt vermek yerine, yalnızca yetkili kodun çalışmasına izin veriyor. Verilen bilgiye göre Solidcore for APTRA otomatik olarak iyi bir kod envanteri oluşturuyor, güncelliyor ve çalışma süresi ortamını bu envanter veya güvenilir adres listesi içinde kodla sınırlama özelliklerini de barındırıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun