Yaşam Tarzı İnternet 01 ŞUBAT 2012 / 14:53

NASA'dan yeni sosyal medya hamlesi

NASA'dan yeni sosyal medya hamlesi

NASA ve uzay hakkında bilgilerinizi Facebook üzerinden sınamaya hazır olun. NASA, Facebook üzerinde çalışan bir çoklu oyunculu (multi player) oyun tasarladı. Space Race Blastoff adlı oyunda, kolaydan zoru doğru giden bir çok soruyla uzay tarihi ve teknolojisi hakkında kendinizi sınayabilir, bir yandan da bir çok bilgi edinebilirsiniz.

Oyuna başlarken avatar seçen kullanıcılar, sorulan 10 adet soruya cevap verdikten sonra sorulan “bonus” sorulara doğru cevap verdikçe fazladan puan kazanabilecekler.

Space Race Blastoff, NASA’nın ilk çevrimiçi oyunu olmasına rağmen, uzun zamandır sosyal ağları kullandığı biliniyor. 2011 Eylül ayında NASA, 150 Twitter takipçisini uzay aracının fırlatılmasını duyurmak için bir “tweetup” etkinliğine davet etmişti. Bunun yanı sıra NASA’daki astronotların da sosyal medyada hayli aktif olduğu biliniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun