Yaşam Tarzı İnternet 10 HAZİRAN 2011 / 16:08

Myspace yeni sahibini bulmak üzere

‘Call of Duty’ oyunlarının yaratıcısı Activision Blizzard’ın CEO’su Bobby Kotick’in de içinde yer aldığı bir yatırımcı grubu, News şirketinin sosyal network sitesi Myspace’in kontrol hissesini almak konusunda görüşmelerde sona yaklaştı ve bu konuda temaslarda bulunan rakipleri karşısında öne geçti.Reuters’in konuya yakın kaynaklara dayanarak verdiği habere göre, Kotick bu alışverişle kişisel olarak ilgileniyor ve bu hamlenin en azından şu anda Activision ile hiçbir bağlantısı yok. Kaynaklara göre, geçtiğimiz haftalarda bir yatırımcı grubu ile bir araya gelen Kotick, Myspace projesi konusunda henüz net bir açıklama yapmadı. Ama eğer o da hisse almak isterse, onun payına, diğer hissedarlara oranla daha düşük bir bölüm düşecek.

Myspace ile ilgilenen yatırımcıların hepsi şu anda hazır bekliyor ama kaynaklara göre, Kotick grubu rakiplerinden önde ilerliyor. News da elinde muhtemelen yüzde 20’lik Myspace hissesini tutmayı tercih edecek.

2005 yılında Myspace için 580 milyon dolar veren News şirketinin umudu Myspace’in yaklaşık 100 milyon dolar daha değerli hale gelmesini sağlamak, satıştan böyle bir gelir elde etmek. Ama nisan ayında yorumu alınan kaynaklara göre, bu hedefe ulaşmak pek de mümkün değil.

Friendster gibi Myspace de 2005-2007 yılları arasında sosyal ağlarda öncü olmuştu. Bir süre sonra hayata geçen Facebook ise kısa sürede tahtı devraldı. Geçtiğimiz yıl ise News, Myspace’i yeniden, bu sefer bir sosyal eğlence sitesi olarak hayata geçirdi. Böylece Myspace’in odağı müzik, sinema ve ünlüler haline geldi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun