Yaşam Tarzı İnternet 27 NİSAN 2011 / 11:20

MySpace’in satışı için görüşmelere başlandı

Şubat ayında satılması gündeme gelen MySpace için News şirketinin teklifleri almaya başladığı ortaya çıktı. 2005 yılında 580 milyon dolara alınan şirketin bugün 100 milyon dolar bile teklif alamayacağından söz ediliyor.

Wall Street Journal’da yer alan habere göre, News şirketi MySpace için görüşmelere başladı. Haberde News’un en az 100 milyon dolar almayı hedefliyor. Oysa MySpace medya şirketine 2005 yılında 580 milyon dolara mal olmuştu. Redscout Ventures, Thomas H. Lee Partners ve Criterion Capital Partners gibi yatırım şirketlerinin ünlü siteyi alabileceği konuşuluyor.

2005 yılına baktığımızda MySpace dünyanın en popüler sosyal paylaşım alanıydı. Ardından Facebook’un 2007 sonundan itibaren önlenemez yükselişi MySpace’in üye ve ziyaret sayısı kaybetmesine sebep oldu.

2009’un sonuna gelindiğinde site trafiği keskin bir düşüş yaşadı ve bir daha toparlanamadı. 2010 yılında da Twitter’ın MySpace’i geride bırakmasıyla, eskilerin dev sosyal paylaşım sitesinin esamesi okunmaz hale geldi.

Bu kötü tabloya rağmen MySpace hala müzik ve film yapımcılarının ısrarla takip ettiği bir platform olma özelliğini koruyor. Binlerce amatör yaratıcı çalışma kendisini platformda tanıtmaya çalışıyor.
ETİKETLER : myspace news news corp
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun