Yaşam Tarzı İnternet 17 MART 2012 / 10:23

MTV müzisyenleri bir çatı altında toplamaya hazırlanıyor

MTV, yeni projesi “Artist.MTV” ile MySpace’in tahtını ele geçirmeye hazırlanıyor. Yeni sitenin aynı MySpace’te olduğu gibi geniş bir sanatçı ve müzik grubu sayfası arşivi sunması bekleniyor. Hali hazırda internetteki bütün bilgi kirliligini kestirip atan ve sanatçıların doğrudan potansiyel hayran kitlesine hitap etmesi konusunda kolay bir yol olacak 10 bin sanatçı sayfasına sahip MTV, bu sayfalarla gelecekte profesyonel müzisyen ya da müzik grubu kurmak isteyen müzisyenlere sayfalarını1 tasarlama, müzik, video, fotoğraf koyabilme imkanının yanı sıra, sosyal medya hesaplarına bağlanma imkanı da sunuyor.

Müzisyenlerin Facebook ya da Twitter üzerinde yaptıkları her türlü güncelleme otomatik olarak Artist.MTV sayfasında da güncellenebilecek.

Mayıs ayının başında beta sürümü yayınlanacak sürümle birlikte 1 milyon sanatçı sayfasına erişmeyi bekliyor. Bu servisle birlikte MTV’nin dijital ortamlardaki 60 milyonluk geniş kitlesinden amatör müzisyenlerin yanı sıra, ünlü yıldızlar da istifade edebilecekler.

Bunun yanı sıra her ay Full Frontal adlı programda seçilecek müzisyenler MTV’nin kanallarında ilgi odağı olma şansı yakalayacaklar.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun