Yaşam Tarzı İnternet 19 NİSAN 2012 / 11:29

Mobil internetin lideri Nokia oldu

Mobil cihazların çeşitlenmesi ve artmasıyla birlikte mobil internet kullanımı da gün geçtikçe artıyor. StatCounter'ın yaptığı araştırma da bunu doğrular nitelikte. StatCounter şirketinin yaptığı araştırmaya göre, Ocak 2011 itibariyle tüm dünyada internete cep telefonundan girenlerin oranı yüzde 4,3’tü. Ocak 2012'ye itibariyle bu rakam bir yıl önceye göre tam iki katına çıkarak yüzde 8,5'e geldi. 3 yıl önce bu rakamın sadece yüzde 0,7 olduğunu düşünürsek artışın ne denli büyük olduğunu görebiliriz.

Yapılan araştırma mobil internet kullanımının artışını ortaya koyduğu gibi, en çok hangi marka mobil cihaz üzerinden internete girildiğini de gösteriyor.

StatCounter, dünya üzerinden mobil yoldan en çok internete girilen markanın Nokia olduğunu açıkladı. Eski günlere dönmek isteyen Nokia yüzde 40 kullanım oranıyla en yakın rakibine yüzde 10'un üzerinde fark atarak mobil internet kullanımında ilk sırada yer aldı. Raporda Nokia'yı yüzde 29'luk mobil internet kullanımıyla Apple takip ederken Samsung yüzde 14 seviyesinde kaldı. RIM ise son aylarda ciddi bir düşüş yaşayarak dördüncü sıraya geriledi.

StatCounter Mobil İnternet Marka Araştırması

YORUMLAR
kema 21 NİSAN 2012 / 23:17 0 0
bu kadar geniş bir kitleye sahip olan nokia, her geçen gün kendi bacağına sıkmaya devam ediyor. yazık... http://tinyurl.com/czcz4h9