Yaşam Tarzı İnternet 09 ARALIK 2011 / 17:39

Mobil cihazlar için yeni bir dijital dergi: Google Currents

Google yayınları takip etme aracı çıkardı

Mobil cihazlara dergi formatında dijital içerik sunan, Flipboard gibi markalar arasına Google da katılıyor.İnternet arama devi, Currents adını verdiği Flipboard benzeri uygulama ile sevdiğiniz blog ve haber sitelerinin doğrudan telefon ya da tabletlerinizden takip edilmesini sağlıyor. Uygulama hem Android hem de iOS cihazlarda çalışabiliyor.

Şu anda iPad üzerinde en popüler haber takip ve okuma aracı olarak Flipboard öne çıkıyor. Google Flipboard’un önüne geçmeyi hedefliyor. Yahoo da geçtiğimiz ay Livestand adında benzer bir uygulamayı kullanıcılarına sunmuştu.

Google’dan yapılan açıklamaya göre, aralarında Forbes, PBS, Huffington Post ve AllThingsD gibi yayınların da bulunduğu 150 yayıncı ile anlaşıldı.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5LOcUkm8m9w[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun