Yaşam Tarzı İnternet 30 KASIM 2011 / 12:04

Milyarlar uçtu gitti: Groupon'da çöküş sürüyor

Milyarlar uçtu gitti: Groupon'da çöküş sürüyor

Bundan birkaç hafta önce dolar milyarderi olan Groupon'un başındaki ismin serveti, şirketin borsadaki performansının etkisiyle 750 milyon dolara kadar geriledi. Gün başına gerileme 40 milyon dolara yaklaşıyor. Bundan bir ay kadar önce büyük umutlarla ve 30 milyar dolara yakın değer umuduyla borsaya açılan Groupon'un paraşütsüz düşüşü sürüyor. Bu performans eşliğinde Groupon'un başındaki isim olan Andrew Mason'un Kasım'in 18'ine kadar sürdürdüğü dolar milyarderliği unvanı da sona erdi.

Groupon borsaya açılırken değerini 30 milyar dolar civarında tutmayı amaçlıyordu. Hatta Google tarafından gelen 6 milyar dolarlık sıcak parayı da elinin tersiyle geri çevirmişti. Ancak Forbes gibi otoriteler şirketin gerçek değerinin taş çatlasa 4,75 milyar dolara ulaşabileceğini öngörüyorlardı.

Hisseler ilk piyasaya çıktığında gösterilen ilgi, şirketin yatırımcısı ve CEO'su olan Andrew Mason'un Eylül ayında 390 milyon dolar olan parasını bir anda  milyar doların üzerine çıkardı. Ancak saltanat kısa sürdü. İlk andaki yoğun ilginin ardından Kasım ayında Groupon'un hisselerindeki hızlı düşüş Mason'un kısa süren dolar milyarderliği unvanını da elinden almış oldu.

Üstelik sadece Mason değil, bir diğer Groupon yatırımcısı olan Bradley Keywell de aynı kaderi paylaşıyor.

Detaylı bilgi için Forbes'in haberine göz atabilirsiniz.
YORUMLAR
ercan 01 ARALIK 2011 / 19:40 0 0
ticaret = fırsatçılık? bence çok sürdü bile!
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun